13. kolo: Partizan – Mega 90:93

Košarkaši Partizana poraženi su od Mege rezultatom 93:90 u odloženom meču 13. kola ABA lige.

(22:26, 24:29, 19:19, 25:19)
  PAR   MEG
  90 : 93
KRAJ
40' Poslednji minut
Odlična odbrana Partizana, ali u napadu koša nije bilo. Panter je promašio šut za tri poena, međutim, tu je bio Matijas Lesor koji hvata njegov promašaj i izvlači faul. Pogodio je oba bacanja, 89:90

Opet sjajna odbrana, ali tranzicija malo lošija. Skuči Smit je faulirao Matijasa Lesora i poslao ga na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je samo jedno za 90:90

Simanić potom gubi loptu, do nje dolazi Smailagić i sudije kažu faul u napadu. Kakva ludnica. Vlada Jovanović zove minut odmora

Smit preko ruke za 3! 93:90, Panter potom šutira sa 9 metara i ne pogađa, Mega odnosi pobedu
39' Odmah Panter za 3
Po povratku na parket je Kevin Panter pogodio izuzetno važnu trojku za Partizan, potom se Partizan odbranio i onda Avramović nije pogodio trojku, ali je lopta ostala u posedu crno-belih

Tri slobodna bacanja za Pantera i pogodio sva tri, 87:90
38' Niz grešaka
Prvo Mega gubi posed, pa Smailagić tri sekunde u reketu, da bi Jović zbog nošene lopte izgubio posed.

Potom Kevin Panter preuzima odgovornost da bi ga Rudan izblokirao, a potom Simanić pogađa trojku, 91:90
36' Brz odgovor Mege
Pet brzih poena Mege i odmah je 79:85 pa Željko Obradović zove tajm-aut

Smailagić poentira posle tajm-auta, 81:85
35' Kraj za Vujića – Panter zapalio halu
Peta lična greška. Rudan ga menja

Partizan pravi seriju 9:0, Kevin Panter pogađa trojku u tranziciji nakon jako loše odluke i izgubljene lopte. Erupcija oduševljenja u bivšem "Pioniru", 79:80 je rezultat

34' Nova sjajna rampa
Skuči Smit kreće na prodor, napada Balšu Koprivicu koji ga sjajno prati i "lepi" rampu, pritom vreme za napad Mege ističe.

Koprivica zakucava na drugoj strani, pa Vlada Jovanović traži tajm-aut, 74:80
32' Prvi poeni u četvrtoj deonici
Alen Smailagić na prodoru poentira posle rolinga, a na drugoj strani Skuči Smit pogađa bitnu trojku za Megu, opet je dvocifrena razlika, 67:77

Avramović odmah vraća trojku, 70:77
31' Počela je četvrta četvrtina
30' Jović preko Dangubića
Kako je to važna trojka samo bila... Iz desnog kornera stiže trojka i novi nalet Partizana je odbijen. 65:74
28' Rampa!
Jović je krenuo na polaganje, delić sekunde se duže nemeštao i to je iskoristio Ledej za rampu...

U nastavku akcije, Avramović biva fauliran i pogađa jedno slobodno bacanje, 65:71
27' Ofanzivni skok jako oružje
Mega ima dosta tih takozvanih sekundarnih poena, kada poentiraju nakon što pokupe svoj promašaj. Sada je 64:71 u korist Mege.

25' Faul u napadu
Matijas Lesor je dobio ličnu grešku zbog odgurivanja prilikom skoka. Ovo je nejgov treći faul i ide na klupu, a menja ga Alen Smailagić

Odmah Smailagić pogađa trojku, 61:67 i to nakon lakih poena Ruženceva preko upravo Alena Smailagića
24' Dangubić za 3
Trojka Mura, pa Panter 2+1 i sada Dangubić trojka. Partizan prilazi na 55:61, a Vujić na drugoj strani šalje odgovor za 55:63

Opet je dvocifrena prednost, 55:65

Mur pogađa i to uz faul. Promena ritma i lopta ide na vrh table, sudije kažu i faul, a koš se priznaje 58:65
23' Simanić preko Dangubića
Zakucava mladi košarkaš Mege, održava se prednost 52:61
21' Počela je treća četvrtina
Ružencev... Njegov 11. poen za +11 Mege.

Na drugoj strani, Mur šalje odgovor i to je njegov prvi koš i odomah trojka, 49:57
20' Mega na +8
Mušikić opet iz kornera za 3 poena, pa Mega vodi 44:52

Mur i Lesor nisu odradili akciju baš najbolje, Mega dolazi do poseda i iz tranzicije Cerovina pogađa trojku za 44:55

Dva slobodna bacanja za Lesora na 5 sekundi pre kraja prvog poluvremena, pogodio je oba 46:55
19' Opet Panter
Čudna akcija Partizana, u jednom momentu se spetljao Trifunović pod košem, ali je uspeo da izvuče loptu i pošalje je u korner za Kevina Pantera koji pogađa svoju treću trojku večeras, 44:46

Jović posle tajm-auta pogađa uz faul upravo Pantera, a nakon pogođenog dodatnog slobodnog bacanja, rezultat je 44:49

18' Kakva rampa!
Posle poena Pantera van linije za 3 poena stiže odličan potez u odbrani jer je Alen Smailagić izblokirao Smita!

Mušikić u nastavku pogađa trojku i Mega vodi, 40:44
16' Sjajno zakucavanje
Odlično istrčan kontra napad i zakucavanje u tranziciji koje beleži Rudan, Mega ponovo vodi 37:38
14' Obe ekipe su ispunile bonus
Vujić je faulirao Koprivicu i on ide na liniju za slobodna bacanja.

Pogodio je oba slobodna bacanja i posle nekog vremena, Partizan vodi, 35:33
12' Mega muči Partizan
Crno-beli su kreirali seriju 7:0, a onda se tu pojavio Rudan i pored trojice igrača Partizana u reketu lako poentirao, 29:30

11' Rudan lako poentira
Mega uvećava svoju prednost već na startu druge četvrtine, 22:28

Avramović potom, prilikom izvođenja čeonog auta, sjajno izlazi iz bloka i utrčava za lake poene uz faul, 24:28

Gleda se snimak da li je možda bila nesportska lična greška, kažu sudije običan faul Kočovića i dodatno bacanje za Aleksu Avramovića, koje on pogađa 25:28
10' Poslednji minut
Panter i Lesor gube loptu, obojica pod košem Mege i to su dva ispuštena poseda Partizana.

Jović to rešava sa 5 brzih poena i Mega vodi 22:26
8' Mini serija Mege
Pet vezanih poena za goste i rezultat je 20:20

Interesantna utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" za sada
6' Opet nerešeno
Četiri vezana poena posle dva vezana prodora Jama Madara i opet je nerešeno, 15:15

Na drugoj strani ide rampa Matijasa Lesora, pa odlična igra u tranziciji i trojka Kevina Pantera za seriju 7:0 za četrdesetak sekundi.

Partizan vodi 18:15

5' Ružencev igra sjajno
Izvukao je sada drugi faul Dalasa Mura, Amerikanac mora na klupu, a Rus pogađa uz faul...

Mega vodi 11:13
4' Lesor dominira
Veći deo Partizanovi poena došlo je preko Matijasa Lesora, osim njega upisao se Zek Ledej i to jednim poenom. Dakle, 10 poena Lesora, 1 Ledeja
2' Mega povela, Partizan odgovorio
Ružencev je iz desnog ćoška pogodio trojku preko Pantera i Mega je povela, 3:5

Odmah je Partizan odgovorio u svom stilu, Matijas Lesor je pogodio uz faul za 6:5

Vujić zatim sa niskog posta poentira i vraća vođstvo Megi, 6:7
1' Počela je utakmica
Prvi posed ima Partizan. Dalas Mur je promašio šut za tri poena, a to uhvatio Matijas Lesor i pogodio uz faul, baš kao protiv Hamburga... 3:0 vodi Partizan
Samson Ružencev
„Spremamo se za utakmicu sa Partizanom koji je sigurno jedna od najboljih ekipa u ligi. Oèekuje nas teška utakmica, pogotovo imajuæi u vidu povreðene igraèe koji æe propustiti utakmicu, kao i one koji se posle Kovida polako vraæaju na treninge. Bez obzira na to, sigurno je da æemo se boriti i da æemo dati sve od sebe da pokušamo napravimo iznenaðenje na gostujuæem parketu.“
Balša Koprivica
"Pripremiæemo se za njih. Imaju mladu ekipu, mnogo talentovanih igraèa, tako da æemo za njih biti spremni. Pokušaæemo da odmorimo što više možemo i da pripremljeni doèekamo tu utakmicu."
Vladimir Jovanović
„Dolazak Željka Obradoviæa ne znaèi mnogo samo za Partizan veæ za celu košarku u regionu i samim njegovim dolaskom Partizan je istakao najviše ciljeve u oba takmièenja, ABA ligi i Evrokupu. Ako pogledamo njihove rezultate, vidimo da su na pravom putu da njihove ciljeve i ostvare. Dobro znamo šta nas oèekuje i kako Željkovi timovi igraju, jako agresivno na oba dela terena, u napadu, a posebno i u odbrani. Za moj veoma mlad i neiskusan tim ova utakmica biæe veoma veliki izazov. Nažalost, moram da istaknem da je ne èekamo u najboljem moguæem raspoloženju, gotovo tri pune sedmice imamo problem sa Kovidom, što je ostavilo velikog traga na nas. Prièati o treningu i trenažnom procesu je u ovom trenutku izlišno. Moja trenutna želja je da momci koji su imali ne malih problema u prethodnom periodu izaðu iz bolesti i ozdrave, a da se oni koji sutra budu na terenu prikažu u najboljem moguæem svetlu, imajuæi u vidu sve okolnosti.“
Željko Obradović
"Imaæemo danas trening, pokušati da reagujemo. Kako to obièno biva, trudiæemo se da odradimo najbolji moguæi skauting, da postavimo utakmicu i probamo da igramo ozbiljno. Kao i svaki tim, i oni zaslužuju respekt. To su mladi igraèi koji uvek imaju veliku želju da igraju, da se takmièe, da pobeðuju i mislim da je to prva stvar koju moramo imati. Da pristup utakmici bude kakav je bio protiv Hamburga."