Finale, 3. utakmica: Budućnost – Crvena zvezda 75:71

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu 75:71 ,u trećem meču finalne serije ABA lige.

Neverovatno šta su svirale sudije!

Boltauzer pokazuje da je Lazić u padu faulirao Dela Valea.
36 sekundi do kraja
Lojd je fauliran i pogađa oba bacanja za 73:71.
1:43 do kraja
Popović faulira Lojda i to je još bacanja – 70:66.
1:52 do kraja
Lazić i Simonović su udvojili Ivanovića i Simonović pravi peti faul, pa je Ivanović šutirao bacanja – 70:64.
2:03 do kraja
Ivanović maši za tri, pa je fauliran Dorić i pogodio je jedno bacanje za 68:64.
2:38 do kraja
Noko pogađa za 68:63.
2:54 do kraja
Dobrić gubi loptu, pa Rid zakucava za +7.
Budućnost na +5
Ivanović je fauliran i išao je na liniju penala – 66:61.
Uključuje se Dobrić kada je najpotrebnije
Dobrić pogađa za 64:59, pa Ivanović pravi faul u napadu.

Kobs faulira Dobrića, koji pogađa dva bacanja za -3.

3:54 do kraja.
36' Budućnost na +7
Noko zakucava, pa trojka Dela Valea za +4.

Lojd maši trojku, ništa mu ne ide u šutu za tri.

Trojka i Nikolića i to je +7.
35' Kraj za Edžima
Peti faul i tehnička! Šutnuo je reklame.
34' Nešto i od Hola
Posle dva bacanja Dela Valea, Hol pogađa – 57:55.
34' Kraj za Voldena
Nikolić zakucava posle dobre asistencije Dela Valea, pa onda Italijan faulira Voldena. Volden u nastavku dobija blokadu od Rida.

Ivanović maši trojku sa osam metara, ali Davidovac nije uspeo da obezbedi defanzivni skok, iako je bio usamljen u reketu.

Trojku maši i Danilo Nikolić, ali je i dalje lopta za Budućnost.

Volden pravi faul i to je kraj za njega, peti faul.
32' Izjednačenje – kakva rola Lazića!
Lojd i Mitrović razmenjuju koševe na startu 4/4 – 53:49.

Lazić je još jednom ukrao loptu, pa posle promašaja Hola uhvatio ofanzivni skok i pogodio za 53:51.

Pa još jednu loptu krade i Lojd pogađa za izjednačenje!

Kraj treće četvrtine
Budućnost vodi 51:47.
Još bacanja i još poena za Budućnost – 49:44.
29' Ponovo vodi Budućnost
Rezultat je 47:44.

Odnos slobodnih bacanja: Budućnost 20, Zvezda 5.

27' Zvezda na +3
Nikolić pogađa trojku, prvu na meču za 41:40.

Lagani poeni Dobrića, pa Davidovac blokira Kobsa.

Fantastični Dobrić pogađa za 41:44.
26' Noko odličan, Volden u problemu
Noko poentira preko Mitrovića, a uz to ima i 11 skokova – 5 u napadu.

Četvrti faul Voldena.
25' Ivanović prekida lošu seriju
Pogađa dva bacanja za 38:38, ali i dalje nema koša iz igre za Budućnost.
Volden za tri!
Vodi Zvezda 36:38.
24' Veliki broj promašaja
Na obe strane. Bez koša minut i po.

23' Dobar start 3/4 za Zvezdu
Prve poene u drugom poluvremenu postiže Rid sa penala – 36:32. Pogodio je jedno. Budućnost je izvela već 15 bacanja. Deset više od Zvezde.

Trojku iz ugla postiže Lazić, pa Nikolić maši dugu dvojku. Trojku maši Davidovac, ali Lazić hvata ofanzivni skok. Davidovac je ponovo promašio.

Budućnost gubi još jednu loptu.
21' Počela je treća četvrtina
Kraj prvog poluvremena
Budućnost vodi posle prvog poluvremena 35:32.
19' Nerešeno
Trojka Dela Valea za 30:30.

Dobrić maši zicer, pa trojku maši Ivanović.

Lojd dominira
Noko preko Mitrovića na asistenciju Lojda. Kako igra Lojd sada!
16' Sjajan pogodak Lojda
Zavrnuo je na drugi obruč i pogodio uz faul za 27:28.
15' Razigrao se Lojd
Lojd pogađa za 24:23 i prekida seriju 7:0.

Mitrović je raspoložen i pogađa za 26:24. Lojd odmah uzvraća.
14' Preokret
Mitrović nastavlja seriju i Budućnost vodi. Trojku maši Dobrić, pa Rid pogađa za 24:21 i to je serija 7:0.

13' Tajm-aut Radonjić
Luka Mitrović zakucava za 17:19 preko Kuzmića, pa Lojd pogađa dva bacanja za 17:21.

Davidovac blokira Edžima na ulazu, pa maši trojku iz kornera.

Prvu trojku za Budućnost pogađa Ivanović i to je 20:21.
Kraj prve četvrtine
Zvezda vodi posle prve četvrtine 19:15.

Sjajna rola Dejana Davidovca sa sedam poena u poslednjih minut i po.
9' Nerešeno
Lojd iz teške pozicije pogađa za dva i 11:13.

Uzvraća Zoran Nikolić zakucavanjem, pa Dobrić maši dvojku, ali maši i Ivanović.

7' Vodi Zvezda
Rid je fauliran, išao je na bacanja i pogodio jedno za 9:7.

Dobrić pogađa flouter za 9:9, pa Rid maši preko Noka i Popović faulira Davidovca.

Sjajna akcija Zvezde posle ofanzivnog skoka i pogađa Davidovac za 9:11.
6' Kreće Dobrić
Kobs pogađa preko Voldena uz faul – 8:4.

Lojd maši trojku, ali za dva maši i Edžim.

Evo Dobrića i trojke!
5' Tvrda košarka, samo devet poena
Previše grešaka i izgubljenih lopti na obe strane.

Volden je ušao u igru umesto Hola, ali ništa od četiri vezana Zvezdina napada.
4' Hol pogađa
Zvezda je već posle tri minuta izašla iz bonusa. Kobs maši trojku preko Lazića.

Hol pogađa za dva i ispravlja greške, to je 3:4 za Zvezdu.
3' Tvrd početak – Hol odmah katastrofalan
Trojku pogađa Danilo Nikolić, ali je isteklo vreme za napad, tako da se koš ne važi. Dobra odbrana Zvezde u prvom napadu domaće ekipe.

Hol je promašio otvorenu trojku, pa Noko hvata ofanzivni skok, ali se onda Hol spetljao i isteklo je vreme za napad.

Noko krade loptu, ali Simonović maši zicer, pa Lojd gubi loptu. Lengston Hol nastavlja sa lošim potezima i faulira na šutu za tri poena Dela Valea. To je uradio i tri puta u Beogradu. Neverovatno.

Prve poene na meču postiže Dela Vale sa linije penala – 3:0.

Simonović postiže prve poene za Zvezdu.
1' Počela je utakmica
Hol, Lojd, Lazić, Simonović i Noko u prvoj petorci Zvezde.
Igra Volden
Amerikanac je u timu.
Druga utakmica
Prva utakmica
Zoran Nikolić, igrač Budućnosti
Moramo poèeti mnogo energiènije. U obe utakmice nam je trebalo vremena da se razigramo, da uðemo u dobru seriju. Moramo da budemo maksimalno fokusirani i èvrsti od prvog minuta. Ove utakmice se pobeðuju velikom borbom i fokusom od samog poèetka, moramo odmah da budemo spremni na sve.
Dejan Milojević, trener Budućnosti
Oèekuje nas treæa utakmica, koja je psihološki jako teška. Zvezda æe biti sigurno rastereæenija. Meðutim, mi smo i u prve dve utakmice pokazali da, ako smanjimo oscilacije i budemo èvršæi, imamo èemu da se nadamo. Tako da, nema predaje. Da probamo prvo da smanjimo. Treba da smanjimo oscilacije. Bilo je perioda i jako dobre i jako loše igre. Ti periodi loše igre treba da nam budu kraæi i potrebno je da zadržimo prisebnost i staloženost u kljuènim momentima.
Ognjen Kuzmić, igrač Crvene zvezde
Oèekuje nas vrlo teška utakmica u subotu. Slažem se sa saigraèima koji su prethodnih dana rekli da æemo morati još bolje u Podgorici u svakom delu igre, ali i energijom i borbenošæu. To znaèi borba za svaku loptu, za svaki skok, èvrsto i na prvom mestu timski. Buduænost je pokazala još jednom i u ovim utakmicama finala da je kvalitetan rival protiv koga morate da odigrate dobru utakmicu ako želite da doðete do rezultata.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Posle dva meèa u Beogradu serija se seli u Podgoricu. U potpunost smo svesni da igramo protiv kvalitetne ekipe Buduænosti. Moramo biti spremni da odgovorimo energetski i da odigramo sa maksimalnom koncentracijom svih 40 minuta. Na sam dan utakmice æemo doneti odluku u kom sastavu æemo nastupiti.
Direktan prenos je na TV B92
Utakmica počinje u 20:30.
Pratićemo uživo treći meč finalne serije ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde.

Crveno-beli vode 2:0 u seriji i imaju prvu meč loptu.