26. kolo: Partizan – Split 80:58

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Splita u poslednjem kolu ligaškog dela ABA lige rezultatom 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15).

Dobr došli u LIVE BLOG B92!
Košarkaši Partizana dočekuju Split, u poslednjem kolu regularnog dela sezona ABA lige.
77:82 – kraj meča u Čačku
Borac je izgubio od Cibone u finišu susreta, ali je utoliko "usluga" Partizana veća jer je pobedom nad Splitom omogućio opstanak Čačanima.
75:71 – Borac vodi protiv Cibone
Ostalo je još pet minuta do kraja tog susreta u Čačku, ali porazom Splita taj meč više nema značaj kada je reč o borbi za opstanak.
80:58 – kraj susreta na Novom Beogradu
Partizan je ubedljivo slavio i tako je pomogao Borcu koji igra egal meč sa Cibonom u Čačku.

Split će morati u baraž za opstanak u ABA ligi.
76:53 – opustili su ruke i jedni i drugi
Pogađaju sve ono što nisu u prvom poluvremenu, pogotovo gosti koji su tada imali "stege na rukama".
70:45 – Partizan povećava razliku
Sada je na, do sada, maksimalnih +25.
61:43 – kraj treće četvrtine
Splićani imaju sve manje vremena da se spasu baraža.
58:41 – Partizan je ponovo stigao do +21
Ali, na drugoj strani Luka Babić je pogodio trojku uz faul za 3+1.
56:42 – Borac izvanredno igra u trećoj deonici
Primio je samo tri poena, a postigao 16 kojima je stigao do ubedljive i dvocifrene razlike.
53:34 – trojka Jaramaza posle sjajne akcije
Potom i Pejdž polaže za povratak na +19.
Nastavljen je susret na Novom Beogradu.
40:39 – poluvreme i kraj Morave
Velika drama nas čeka u Čačku, mada i Borcu i Ciboni odgovara rezultat iz Beograda.
42:21 – kraj prvog poluvremena
Trojku preko ruke na isteku napada pogodio je Dangubić.

Partizan je razbio Split u prvom poluvremenu i čini se da neće biti nikakve neizvesnosti oko putnika u baraž za opstanak.
39:21 – trojka Jaramaza, pa Čampare
Velika prednost Partizana, konstantno raste.
32:17 – fantastična odbrana Partizana
Samo jedan koš iz igre Zadra u drugoj deonici za šest minuta.

Crno-beli to uspešno materijalizuju, mada je razlika mogla da bude veća da nije bilo toliko promašaja.
30:17 – konačno!
Prvi poeni iz igre posle bezmalo četiri minuta, na obe strane.

Prikucao je atraktivno Mozli posle promašene trojke Pejdža.
28:17 – revija promašaja i jednih i drugih
Nekoliko praznih minuta, bez poena iz igre.
18:18 – kraj prve četvrtine i u Čačku
Trojkom u finišu Cibona je vratila potpuni rezultatski egal.
26:13 – kraj prve četvrtine u Beogradu
Partizan dominira u svim segmentima.

Erik Mika već je stigao do 10 ubačenih poena, činio je to na sve moguće načine.
22:10 – prva dvocifrena razlika
Alej-up Pejdža za Mozlija je doneo 10 poena razlike, a potom je povisio Erik Mika za maksimalnih +12.
18:10 – Partizan stiče maksimalnu prednost trojkom Pejdža
Stigli su gosti do 13:10, ali je Partizan odbio taj nalet i ponovo se odlepio.

Tajm-aut za Split.
13:5 – Partizan podiže prednost
Traje serija 6:0 crno-belih.
U Čačku je počelo dosta tvrdo.
Mali broj poena za sada.
9:5 – tri poena Zadra u jednom napadu posle nesportske Jaramaza
Pa duga dvojka Trifunovića na drugoj strani.
7:2 – Dangubić sa poludistance, pa trojka Jaramaza
Dobar početak Partizana.
Počeo je meč u dvorani Ranko Žeravica
Za prvi napad izborio se Partizan i Rašon Tomas je odmah zakucao.
(18:18, 22:21, 23:19, 14:24)
BOR CIB
77 : 82

Partizan vodi 11-0
Partizan je dobio svih 11 susreta sa Splitom u ABA ligi, a u poslednjem je slavio 86:74 na gostovanju u Dalmaciji.
Bitan meč
Partizan je ostao bez šansi za plej-of, ali je crno-belima ovaj meč bitan za samopouzdanje pred Superligu

Split se bori za opstanak, pobedom bi verovatno izbegao pretposlednju poziciju koja vodi u baraž za opstanak u ABA ligi.
 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)