Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u meču 10. kola ABA lige – 111:75.

Evo i stotke
100 poena Zvezde.
36' Koš za koš
Zvezda nastavlja sve da pogađa, FMP se trudi da ublaži ubedljiv poraz.
33' Malo neobavezne košarke
Uskoković dvojkom otvara poslednju deonicu za 63:91, pa uzvraća Pecarski za 65:91.

I nova trojka Dobrića za 65:94.
Kraj treće četvrtine
Zvezda vodi – 89:63.

28' FMP bacanja, Zvezda trojke
Koš za koš, trojka po trojka...

Zvezda ne maši trojke – 55:83.

FMP je išao na bacanja i dobijao lake poene – 59:83.
27' I dalje velika prednost
Lazarević je pogodio uz faul i to je serija od 8:0 – 48:70.

Dobrić seče seriju trojkom, a posle bacanja Popovića stiže nova trojka Voldena – 49:76.

Lešić je vratio trojku za 52:76, pa Kuridža pogađa oba bacanja posle faula Popovića.
25' Sporiji tempo
Pecarski pogađa dva bacanja za 42:70, pa onda nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane.

Popović je prekinuo seriju od dva minuta bez koša i Čarapić odmah krade loptu i poentira za 46:70.
22' Odmah tri trojke
Lojd je drugo poluvreme otvorio trojkom, pa Pecarski pogađa za dva poena – 40:64.

Nova trojka stigla je od Simonovića, pa onda i još jedna – 40:70.
21' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Vodi Zvezda – 61:38.
20' Zvezda rutinira
Simonović pogađa novu trojku za 8/11 šut Zvezde za tri poena.

Posle nesportskog faula, Lazarevič pogađa jedno bacanje, pa trojku u nastavku – 37:51.

Čarapić je pogodio bacanje za nastavak serije od 5:0 – 38:51.

Seriju je prekinuo Lojd trojkom – 38:54.

17' Lazić 4/4 za tri poena
Posle trojke Lojda za 26:42, uzvraća Čarapić za 29:42.

Lazić je na 3/3 za tri poena i Zvezda vodi 29:45.

Đorđević je pogodio flouter, pa Lazić 4/4 za tri poena – 33:48.
15' Zvezda ima najveću prednost
FMP otvara dvojkom drugu četvrtinu, pa je domaćin promašio dva zicera.

Prvi koš u drugoj četvrtini za Zvezdu postiže Marko Simonović – 21:32.

Posle polaganja Dobrića, Lazarević pogađa trojku, pa je uzvraća Simonović – 24:37.

Ulubaj je pogodio za dva i uzvratio je sjajni Simonović – 26:39.
Kraj prve četvrtine
Nenadić je pogodio oba bacanja posle faula Dobrića, pa Kuridža pogađa uz faul – 14:26.

Pod faulom pogađa i Pecarski – 17:26.

Pecarski ponovo pogađa, pa Dobrić realizuje bacanja, kao i Davidovac – 19:30.

Vodi Zvezda 30:19.
8' Zvezda dominira
Dobrić pogađa za tri i to je serija 12:0 – 11:19.

Nastavila se na 13:0, pošto je tehničku dobio Jovanović i bacanje pogodio Lojd – 11:19.

Lešić je jednim slobodnim bacanjem prekinuo seriju, pa je Simović faulirao Davidovca, koji ide na bacanja – 12:21.

Dobrić je pogodio za dva i +11 Zvezde, pa je Čarapić fauliran i išao je na liniju penala i promašio oba.
6' Serija Zvezde
Lazić je pogodio trojku na asistenciju Lojda za 11:9, pa Kuzmić pravi drugi faul i Zvezda izlazi iz bonusa. Jagodić-Kuridža zamenio je Kuzmića.

Simonović je uhvatio ofanzivni skok i fauliran je pri šutu. Nenadić je napravio faul, a Simonović je pogodio jedno za 11:10.

Lojd je ukrao Ulubaju na prenosu i pogodio za dva – 11:12.

Lazić pogađa ponovo za tri poena i pogađa za seriju 9:0 – 11:15.

Tajm-aut Jovanović.
4' Dobro igra FMP, Zvezda jedan koš iz igre
Simonović je pogrešio u dodavanju, Čarapić je brzo išao na prodor i faulirao ga je Volden, što je njegova druga lična greška već posle tri minuta. Ušao je Uskoković.

Čarapić je pogodio oba bacanja, pa najefikasniji Popović pravi drugi faul, ali ne izlazi iz igre.

Ulubaj je napravio faul i FMP je izašao iz bonusa posle tri i po minuta. Na bacanja je išao Kuzmić i pogodio oba – 11:6.

Faul u napadu pravi Đorđević.
3' Dobar početak domaćina
Popović polaganjem otvara meč, pa Lojd promašuje šut za tri.

Popović zatim pogađa trojku – 5:0, pa faul u napadu Kuzmića.

Faul u napadu napravio je Čarapić, pa je fauliran Simonović i pogađa oba bacanja – 5:2.

Lazarević pogađa za dva posle dobrog dodavanja Čarapića, a onda lako na polaganje ide Kuzmić – 7:4.

Popović pogađa preko Kuzmića za već sedmi njegov poen i 9:4 za FMP.
1' Počela je utakmica
Prvi napad za FMP.
Meč uskoro počinje
Za manje od 10 minuta.
Marko Pecarski, igrač FMP-a
"Očekuje nas utakmica protiv evroligaške ekipe. Sigurno nam je veliki motiv i izazov da se pokažemo najbolje što možemo. Crvena zvezda ima veliki individualni kvalitet, ali ako uđemo u utakmicu fokusirani i spremni od početka, verujem da možemo da dođemo u situaciju da pobedimo."
Vladimir Jovanović, trener FMP-a
"Dočekujemo najtežeg i najkvalitetnijeg protivnika. Biće ovo prava prilika da protiv evroligaša vidimo koliko možemo, ujedno i prilika za neke mlađe igrače da iskoriste ovu utakmicu kako bi pokazali kvalitet i talenat i da tako sakupe dragoceno iskustvo. Očekujem dobro igru svog tima. Ukoliko budemo hrabri, požrtvovani, ali i pametni, mislim da možemo da pariramo favoritu."
Branko Lazić
"Čeka nas teška utakmica, nismo imali puno vremena za oporavak od utakmice sa Olimpijakosom. Ekipa FMP-a je svake godine spoj dobrih i mladih igrača, dobro se poznajemo, odigrali smo i jednu trening utakmicu na početku sezone. Nosioci igre su vrlo iskusni i dobri igrači Čović, Lešić, Nenadić, Ulubaj…tu su i Đorđević, Lazarević… Znamo da je tu uvek i neki mladi i talentovan igrač spreman da uskoči na veliku scenu. Imali su dosta problema sa virusom Covid-19, ali su već u sredu u Laktašima pokazali da podižu formu, a kvalitet utakmicom u Podgorici gde su imali loptu i šuteve za pobedu. Znamo da neće biti lako, ali želimo pobedu, nakon dva tesna i nesrećna poraza, kako bi na pravi način krenuli u sedmicu u kojoj nas očekuju još tri vrlo zahtevne i važne utakmice“ rekao je Lazić.
Obradović pred meč
"Već smo napomenuli da je izuzetno teško odigrati utakmice u ABA ligi, nakon ogromne potrošnje u Evroligi. Očekuje nas meč sa ekipom koja je bila pogođena virusom, nisu trenirali dosta dugo, ali su po povratku na teren pokazali da imaju kvalitet i moramo da ih shvatimo maksimalno ozbiljno. Izgubili su meč u Podgorici na jednu loptu, odigrali su i dobar meč protiv Igokee koji su izgubili u poslednjem minutu. Dakle, moramo da pokažemo maksimalan pristup i koncentraciju protiv jedne ekipe koja ima kombinaciju iskusnih i mladih igrača.“
Pratićemo uživo meč 10. kolo ABA lige, u kom se sastaju FMP i Crvena zvezda.