Cedevita Olimpija dominantna u Splitu

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Split u drugom kolu ABA lige sa 95:77.

Izvor: B92

Autor:B92

Izgubili su domaći kontrolu nad utakmicom već krajem druge četvrtine, posle čega je slovenački tim rutinski stigao do trijumfa.

Dobre partije Nelsona sa 20 poena, Mavre sa 16 i Šortera sa 15, nisu bile dovoljne da Split pruži dovoljno dobar otpor.

U ekipi Jurice Golemca sjajan meč je odigrao Ferel, koji je postigao 21 poen, Adams je dodao 17, dok je Alibegović upisao 12 poena.

Serija Ljubljančana 11:3 u finišu drugog kvartala bila je dovoljna da gosti na poluvreme odu sa 12 poena prednosti (53:41).

Cedevita Olimpija u nastavku stiže do vođstva od 20 poena koje su uspešno zadržali do kraja meča.