Košarka

Četvrtak, 20.01.2022.

22:00

Makabi prekinuo crni niz – Real lako sa Albom

Košarkaši Real Madrida pobedili su berlinsu Albu rezultatom 89:74, dok je Makabi bio bolji od Olimpijakosa rezultatom 84:69

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/ABIR SULTAN

Alba nije imala mnogo šansi protiv Reala u Berlinu, a Madriđani su posle prvih deset minuta vodili sa 19:15.

Oni su znali da iskoriste svoje prednosti, mudro kreirali napade koji su završavani uglavnom u reketu pa je prednost narasla i do 48:36 na poluvremenu.

Sigurnom igrom su pobedili rezultatom 89:74 i došli do četvrte uzastopne, odnosno ukupno 15. pobede u ovosezonskom izdanju Evrolige.

Najefikasniji je bio Maodo Lo sa 21 poenom, a po 10 su imali Lamers i Erikson. Na drugoj strani, 17 poena Ertela uz 7 asistencija, 13 je imao Poirije, a 12 Jabusele.

Košarkaši Makabija su prekinuli niz od osam uzastopnih poraza u Evroligi i pobedili Olimpijakos u svojoj "Menori" rezultatom 84:69

Već od starta su nametnuli svoj tempo, a nosila ih je publika što se pogotovo osetilo kod Kinana Evansa koji je odigrao anjbolju partiju ove sezone.

On je upisao 14 poena uz 2 skoka i 4 asistencije, ali je najefikasniji ipak bio hrvatski centar Ante Žižić sa 23 poena i 6 skokova, dok je 13 poena imao Skoti Vilbekin, a 11 Džejms Naneli.

U poraženom timu, 13 poena je postigao Printezis, 12 Dorsi, a 9 Mekisik.