Fudbal

Subota, 03.06.2023.

15:00

Dva voleja Gundogana za duplu krunu Sitija VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su FA kup pobedom nad najvećim rivalom Mančester junajtedom – 2:1 (1:1).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANDY RAIN

U pravom spektaklu na "Vembliju", tim Pepa Gvardiole je tituli u Premijer ligi pridružio i trofej najstarijeg takmičenja na svetu, te je kompletirao duplu krunu.

Tu nije kraj, pošto će se 10. juna u Istanbulu protiv Intera boriti za "tripletu" u finalu Lige šampiona.

Ovaj meč ostaće upamćen po najbržem golu u istoriji finala FA kupa, jer je Ilkaj Gundogan na prelep način zatresao mrežu već u 12. (ili 13. sekundi) utakmice.

Svi su na stadionu bili šokirani, jer se mnogi nisu pošteno ni smestili, a Siti je već imao prednost.

Najviše su u šoku bili igrači Mančester junajteda kojima je bilo potrebno neko vreme da se oporave od "hladnog tuša".

Uglavnom su i jedni i drugi u nastavku pretili sa distance, a onda su "crveni đavoli" uspeli da izjednače posle pola sata igre.

Pravo ni iz čega je Van Bisaka pogodio u prste ruke Džeka Griliša, a posle asistencije VAR-a sudija Pol Tirni je pokazao na "belu tačku".

Vrlo siguran sa 11 metara bio je Bruno Fernandeš i od drugog dela i jedni i drugi su krenuli iz početka.

Opet je početak poluvremena pripao Mančester sitiju, opet je junak bio kapiten Ilkaj Gundogan i opet je dao gol iz voleja.

Ovog puta nije tako "čisto" zahvatio loptu kao u 12. sekundi, ali sasvim dovoljno da još jednom savlada De Heu i, ispostaviće se, reši ovo finale.

Siti je pokazao da je sazreo kao tim, te je dosta sigurnom igrom uspeo da "zatvori" utakmicu, dozvolivši Junajtedu još samo dve prilike za produžetke.

Najpre se za nju izborio mladi Garnačo u 72. minutu kada je gađao dalji ugao i promašio za koji centimetar.

Poslednja prava prilika viđena je u drugom minutu nadoknade, jer je tada Van Bisaka pogodio prečku, a Mek Tominej odbitak umesto u mrežu poslao preko gola.