Lukaku het-trikom srušio Šveđane, ubedljivi Česi i Austrijanci VIDEO

Fudbaleri Belgije uspešno su započeli kvalifikacije za Euro 2024.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao gosti u okviru F grupe na stadionu u Solni pobedili reprezentaciju Švedske sa 3:0 (1:0).

Tako su posle kritika na Mundijalu, na najbolji način započeli novi kvalifikacioni ciklus.

Inače, centralna figura susreta bio je napadač Belgije Romelu Lukaku. Prvi gol postigao je u 35. minutu na dodavanje Dodija Lukebekija, da bi mu isti igrač asistirao i u 49. minutu za 0:2.

Pokušao je selektor Švedske uvođenjem iskusnog Zlatana Ibrahimovića u 73. minutu umesto Aleksandera Isaka nešto da promeni, ali Belgijanci su bili sigurni i sačuvali pobedu.

Do kraja su uspeli da postignu još jedan gol, i to u 83. minutu kada je na dodavanje Johana Bakajoka, raspoloženi Romelu Lukaku kompletirao het-trik.

U narednom kolu 27. marta Švedska dočekuje Azerbejdžan dok je Austrija domaćin Estoniji.

U drugom meču u grupi, Austrija je kao domaćin savladala Azerbejdžan sa 4:1.

Dva pogotka postigao je vezista Mančester junajteda sa pozajmice iz Bajerna, Marsel Sabicer.

On je mrežu gostiju pogodio u 28. i 50. minutu.

U E grupi Češka je kao domaćin pobedila reprezentaciju Poljske sa 3:1 (2:0).

"Knedličke" su na spavanju uhvatili susede, Ladislav Krejči u prvom i Tomas Cvancara u trećem minutu postigli su golove i najavili sudbinu Poljaka.

Mreža gostiju zatresla se već posle 27 sekundi, tako da su domaći navijači imali čemu da se raduju.

Robert Levandovski u timu gostiju nije imao svoje veče, a na kraju su Poljaci i dobro prošli jer su Česi imali još prilika.

U drugom meču u grupi Farska ostrva bila su blizu iznenađenja na gostovanju Moldaviji.

Vodili su pogotkom Mikelsena od 27. minuta, ali nisu izdržali, domaćin je do boda došao sa penala u 86. minutu preko Nikoleskua.