Fudbal

Subota, 04.02.2023.

20:22

Gol je primljen, ali Njukasl i dalje niko ne može da pobedi

Fudbaleri Njukasla remizirali su kod kuće protiv Vest Hema rezultatom 1:1 u meču 22. kola Premijer lige.

Izvor:

Autor:

EPA-EFE/Neil Hall

Time je ekipa Edija Haua ostala neporažena na 16. uzastopnom meču u elitnom rangu engleskog fudbala, ali po cenu toga da je Nik Poup napokon "kapitulirao" nakon šest utakmica bez primljenog gola.

Početak utakmice je bio veoma buran. Još pre isteka prvog minuta zatresla se mreža Fabijanskog. Strelac je bio Vilok, ali je nakon provere u VAR sobi utvđeno da je lopta prethodno izašla izvan granica igrališta.

Nije čestito ni završena ta provera, a Kalum Vilson je izbio sam ispred poljskog čuvara mreže i savladao ga. To je bio njegov 10. pogodak protiv "čekićara", koji su prva ekipa protiv koje je stigao do dvocifrene brojke.

Prednost su držali do 35. minuta kada je Lukas Paketa doneo izjednačenje svom timu i ujedno, ispostaviće se, postavio konačan rezultat meča. Time je Vest Hem i dalje ostao bez igrača koji ima pet ili više učešća u golovima.

Njukasl je sada četvrti sa 40 bodova pred meč sa Bornmutom u narednom kolu. Vest Hem je stigao do vrednog boda u borbi za opstanak. Trenutno imaju upravo bod više od Evertona koji je prvi ispod crte.

Ekipu Dejvida Mojesa očekuje gradski derbi i duel sa Čelsijem.