Fudbal

Subota, 04.02.2023.

18:50

Mesi prelepim golom doneo preokret PSŽ-u VIDEO

Fudbaleri Pari Sen Žermena ostvarili su novu pobedu u 22. kolu francuske Lige 1 protiv Tuluza rezultatom 2:1 (1:1).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/YOAN VALAT

Počelo je prilično šokantno na "Parku prinčeva" tako što je Branko van den Bumen doveo goste u prednost.

Međutim, do kraja prvog dela igre, u 38. minutu, Ašraf Hakimi je poravnao rezultat na 1:1.

PSŽ je krenuo u ofanzivu u nastavku i ona se isplatila posle 13 minuta kada je na scenu stupio Lionel Mesi.

Jedan duži napad je završio u svom stilu i pogodio sa oko 20 metara za tri boda "svetaca".

Imao je Mesi do kraja još dosta dobrih poteza i driblinga, ali oni nisu dali rezutlata, ali jete pogodak iz 58. minuta.

Ceo meč za Tuluz je odigrao Veljko Birmančević i u 94. minutu je namestio zicer koji Rualtu nije iskoristio, tačnije Donaruma mu je odbranio.

U sledećem napadu je Mesi pogodio stativu u kontri, a Vitinja nije iskoristio odbitak, pa je rezultat ostao 2:1.

PSŽ je povećao prednost na vrhu tabele sa 54 boda, osam više uz utakmicu više od Olimpika iz Marselja.

Tuluz je ostao na 12. poziciji sa 29 osvojenih bodova.