Fudbal

Petak, 03.02.2023.

22:22

"Farmaceuti" ostali bez recepta u Augsburgu

Fudbaleri Augsburga savladali su Bajer Leverkuzen rezultatom 1:0 (0:0) u prvoj utakmici 19. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SS

Autor: SS

Jedini gol na utakmici postigao je Mergim Beriša u 55. minutu kada je glavom posle kornera matirao Lukasa Hradeckog.

Augsburg ne može da se pohvali sa prevelikim brojem šansi na ovom susretu, dok "farmaceuti" imaju za čime da žale.

Konkretno za prilikama koje je imao Musa Dijabi u prvom poluvremenu.

U prvoj situaciji u 28. minutu je šutirao preko gola, dok je dva minuta kasnije pogodio stativu.

Augsburg je odoleo do kraja i sačuvao tri boda kojima je sada stigao do brojke 21 i 13. pozicije na tabeli.

Bajer Leverkuzen je ostao na 9. mestu sa 24 osvojena boda.