Fudbal

Petak, 27.01.2023.

20:30

Konačno laka pobeda Bolonje

Fudbaleri Bolonje savladali su ekipu Specije rezultatom 2:0 (1:0) u prvoj utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Domaći tim je od starta krenuo ofanzivno i odlučno po trijumf, ali u prvih pola sata nije uspevao da "otključa" bedem pred golom gostiju.

Učinio je to tek u 37. minutu Austrijanac Stefan Poš zakucavši loptu pod prečku gola Specije.

Domaćin je na "Renato Dal'Ari" nastavio da dominira i u nastavku, a u 77. minutu je potvrdu trijumfa doneo Rikardo Orsolini.

Bolonja je skočila na 9. mesto na tabeli sa 26 poena, dok je Specija sa osam poena manje na 16. poziciji.