Fudbaleri Lila slavili su ubedljivo na startu u prvenstvu Francuske.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao domaćini slavili protiv Oksera sa 4:1 (3:0).

Bilo je to odlično popodne izabranika trenera Paula Fonseke koji su veliki deo posla oko osvajanja bodova završili već u prvih 45 minuta.

Lil je već posle tri minuta igre imao veliki kapitaj kada su Benžaman Andre u prvom i Kanađanin Džonatan Dejvid pogodili za 2:0.

Dejvid je do odlaska na poluvreme još jednom i to opet na asistenciju Remija Kabelje pogodio za 3:0.

Alžirac Akim Zedadka je u 64. minutu rešio sve dileme oko pobednika meča kada je postigao gol za 4:0, da bi poraz gostiju ublažio u 68. minutu Žetan Karbonije.

Golova nije bilo u duelu Anžea i Nanta, ali su zato Lens i Monpelje ostvarili identične pobede od 3:2.

Lens je kod kuće bio bolji od Bresta, 3:2 (1:0). Meč je u potpunosti obeležio trustruki strelac za domaćine, Florijan Sotoka, koji je mrežu protivnika zatresao u 27, 62. i 65. minutu.

Mogao je i bolje od het-trika da je iskoristio penal u 33. minutu. Golove za goste postigli su Belkebla u 66. i Del Kastiljo u 82. minutu.

Montelje i Troa su odigrali uzbudljivo prvo poluvreme sa četiri gola.

Sent Lus je doneo prednost Monpeljeu u 3. minutu da bi Florijan Tardiju izjednačio iz penala u 12. minutu.

Teđi Savanije je u 15. opet doneo prednost domaćinu, ali je dva minuta kasnije Balde izjednačio.

Ipak, bodovi su ostali u Monpeljeu posle drugog gola Savanijea na meču, devet minuta pre kraja susreta.