Fudbal

Nedelja, 03.07.2022.

16:02

Poraz Zvezde u Rusiji – Zenit kaznio promašaje

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Zenita 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Sočiju.

Izvor: RM

Autor: RM

Zvezda je prikazala veoma dobru igru na ovoj utakmici, ali je izostalo ono najbitnije – rezultat.

Zenit je iskoristio greške koje je Zvezda pravila u defanzivi i tako došao do trijumfa na ovom meču.

Na samom početku Zvezda je igrala bolje od Zenita.

U prvih nekoliko minuta Zvezda je imala dve jako dobre šanse. Prvu je propustio Milan Pavkov koji nije lepo zahvatio loptu posle centaršuta Mustafe.

Upravo je Mustafa bio u centru pažnje i par minuta kasnije kada je posle greške odbrane Zenita došao do lopte i uputio udarac ka golu. Međutim lopta je prošla pored gola.

Do kraja prvog poluvremena i Zenit je imao šansi, ali je na to odgovorila i Zvezda. Ponovo je u fokusu bio Mustafa, koji je prvo na centaršut Pićinija loše reagovao, a zatim posle još jedne greške protivničke odbrane loptu poslao pored gola.

Prvo poluvreme je završeno bez golova.

Ubrzo po početku drugog poluvremena stigla je kazna za propuštene prilike Zvezde. Andrej Mostovoj je u 53. minutu doneo prednost Zenitu.

Zvezda nije položila oružje, već je i u nastavku napadala. Međutim nisu mogli crveno-beli da pronađu rešenje i ozbiljnije ugroze gol Zenita.

Imala je i ruska ekipa prilike da poveća vođstvo, što je i uradila u 74. minutu kada je Kasijera matirao Borjana.

Nadu Crvenoj zvezdi pružio je Aleksandar Katai u 79. minutu kada je smanjio rezultat na 2:1.

Međutim Zvezda do kraja utakmice nije uspela da stvori šansu kojom bi zapretila golu Zenita i tako bar došla do nerešenog ishoda.

Meč je završen rezultatom koji je postavio Aleksandar Katai u 79. minutu, 2:1 za Zenit.

Sva dešavanja sa utakmice mogli ste pratiti iz minuta u minut putem našeg LIVE BLOG-a.