Fudbaleri Liverpula pobedili su Vulvse 1:0 na Molinuo u 15. kolu Premijer lige.

Izvor: MS

Autor: MS

AP Photo/Rui Vieira/Tanjug

Gol vredan pobede dao je rezervista Divok Origi u četvrtom minutu sudijske nadoknade, samo jedan pre poslednjeg zvižduka.

Veliki deo posla odradili su Virdžil van Dajk i Mohamed Salah, koji je iz prijema izbacio čuvara i asistirao Belgijancu, a ovaj pogodio za erupciju radosti.

Pogodak vredan trenutnog prvog mesta, iako je vrlo lako moglo da se desi da "crveni" kiksnuo.

Bar na osnovu dešavanja na terenu, promašaja pre svih Dioga Žote protiv kluba u kome se afirmisao, među kojima je i jedan skoro pa nemoguć.

U tome su ga "ispratili" još Salah i Sadio Mane, blistao je golman Žose Sa, ali nije uspeo da skine i udarac Origija.

Tako je Liverpul bar privremeno preuzeo vrh ispred Čelsija i Mančester sitija, a blizu je bio da ostane na "nuli" što mu se nije desilo devet meseci, još od duela sa Fulamom na Enfildu (0:1)

U istom terminu odigrana su još dva meča.

Kalum Vilson je doneo trijumf Njukaslu nad Barnlijem (1:0), dok je Nil Mopaj u osmom minutu sudijske nadoknade pogodio za remi Brajtona u Sautemptonu (1:1).

Za domaćina je strelac bio Armando Broja.