Fudbal

Subota, 04.12.2021.

17:30

Bajer spakovao sedam, Šik kao Levandovski – goleade širom Bundeslige

Fudbaleri Bajera obeležili su subotnji termin Bundeslige pobedom nad Grojter Firtom sa čak 7:1.

Izvor:

Autor:

Apsolutni heroj bio je Patrik Šik koji je postigao četiri pogotka, za ukupno 12 u ligi po čemu je ispred samo napadač Bajerna Robert Levandovski.

Sva četiri pogotka postigao je u drugom poluvremenu, od toga tri u rasponu od sedam minuta, Gotovo kao Poljak svojevremeno protiv Volfsburga.

Pored njega pogađali su i Adli, Tapsoba i Hinsaipe u prvom delu igre.

Goleada je viđena na još dva susreta. Po pet pogodaka "palo" je na susretima Augzburga i Bohuma, kao i Hofenhajma i Ajntrahta,

Gosti su odneli sva tri boda iz Augsburga, ali moglo je da bude i drugačije. Na poluvreme su otišli sa tri gola prednosti, da bi se domaćin vratio u drugom delu igre, ali su stali na 2:3.

Identičan rezultat viđen je i na drugom meču, samo što su ovog puta bolji bili domaćini. Asistenciju u porazu svoje ekipe zabeležio je Filip Kostić.

U preostala dva susreta Majnc je lako slavio protiv Volfsburga 3:0 čiji se sunovrat nakon dobrog starta sezone nastavlja, dok su jedini nerešeni meč odigrali Arminija i Keln 1:1.

Na programu u subotu je još jedan meč, ali najveć. Od 18:30 na teren izlaze fudbaleri Bajerna i Borusije iz Dortmunda.