Fudbal

Sreda, 01.12.2021.

20:30

Inter se približio vrhu, Mihajlović nadmudrio Murinja VIDEO

Odigrane su još dve utakmice 15. kola italijanske Serije A u kojima su Inter i Bolonja ostvarili trijumfe nad Specijom, odnosno, Romom.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Aktuelni šampion je na "Đuzepe Meaci" vrlo sigurnom igrom slavio rezultatom 2:0 (1:0) i približio se prvoplasiranom Napoliju na samo bod zaostatka, uz utakmicu više.

Tim Simonea Inzagija u prednost je doveo Roberto Galjardini golom u 35. minutu.

Inter je kontrolisao utakmicu, imao šanse preko Hoakina Koree i Hakana Čalhanolua da duplira prednost, ali je to učinio Lautaro Martines.

U 58. minutu je dosuđen penal koji je Argentinac pretvorio u lagodnih i, ispostavilo se, konačnih 2:0.

U drugom susretu istog termina Bolonja Siniše Mihajlovića je savladala Romu koju predvodi Žose Murinjo minimalnim rezultatom – 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču delo je Šveđanina Matijasa Svanberga koji je u 35. minutu pogodio desni ugao gola "vučice" na sjajan način, udarcem praktično iz kolena.

Roma je ostala na 5. mestu sa 25 osvojenih bodova, dok je Bolonja sa jednim manje sada na deobi 6. pozicije na tabeli.