Partizan doživeo težak poraz u Berlinu

Košarkaši Partizana poraženi su od Albe sa 100:84 u prvom kolu Evrolige.

Izvor: B92

Autor:B92

Izabranici Željka Obradovića imali su svetle tačke u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi zaostatak iz prvih 20 minuta.

"Parni valjak" je primio 61 poen za poluvreme, čime je otvorio vrata pobede rivalu (61:43).

Najefikasniji u redovima Albe bili su Blet sa 16 poena, Sikma sa 15, Proćida sa 13, uz Loa i Olindea koji su dodali po 11 poena.

Kod Partizana su se istakli Egzum sa 22 poena, Anđušić sa 14, kao i Ledej i Panter koji su upisali po 13 poena.

Crno-beli su na krilima Egzuma pružali adekvatan otpor tokom prvih pet minuta meča, posle čega kola kreću nizbrdo.

Rafalna paljba nemačkog velikana donela je do poluvremena vođstvo od 18 poena za Albu.

Serijom 9:0, ekipa Željka Obradovića prilazi na 10 poena zaostatka (64:54), ali domaćin "prazan hod" sa obe strane prekida trojkama i vraća osetniju prednost.

Nije beogradski klub imao snage da se vrati u četvrtoj četvrtini, što je rezultovalo ubedljivim porazom - 100:84.

Naredni meč Partizan igra protiv Baskonije u Španiji.