31. kolo: Partizan – Barselona 80:89

<a href="https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=03&dd=28&nav_id=2309856" target="_blank">Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone rezultatom 89:80</a>, u meču 31. kola Evrolige.

Dobro došli
U ovom lajv blogu pratićemo sva dešavanja sa utakmice Partizana i Barselone.

Budite sa nama
KRAJ MEČA!
Poraz Partizana 89:80

Barselona je, jednostavno, bila prejaka.
KRAJ
Hvala što se bili uz B92.net.
Miroslav Berić o suđenju
Nikada ne komentarišem suðenje, ali ovo veèeras... Tendencija kod ovog turskog arbitra i ono šta je on radio je bilo toliko oèigledno. I posle kao vraæaju nešto da bi na semaforu izgledalo to kako sada izgleda Zaista, neverovatno
Veseli o povratku u Partizan
Videćemo. Ne želim da obećavam nešto što neću da ispunim. U Partizanu sam igrao vrhunsku košarku i uživao sam. Navijači, rad sa Duletom. bilo je vrhunski, videćemo
Obradović je vodio računa o svežini igrača
Vodio sam tim na taj naèin, da probam da imamo što veæu svežinu. Jedini igraè koji je igrao 30 minuta je Lesor i Zak, koji je na èetvorci najbitniji igraè. Sutra kreæemo da prièamo o Realu
Obradović
To samo pokazuje da se tim borio, želeo mnogo toga da uradi i da su igraèi dali sve od sebe. Taj podatak je jedan, a drugi je da smo imali 17 šuteva više od njih, ali šest penala manje. Sa 14 napada više smo izgubili. Jasno je da su oni šutirali fantastièno. Ne može da se poène treæa èetvrtina da oni zakucaju... To je veæ za analizu. Nemam zamerke na moj tim zbog ovog ritma i tima koji ima ambicije da igra Fajnal-for ove sezone
Jasikevičus na konferenciji
Èestitam igraèima, navijaèima, èestitam Partizanu na kreiranju atmosfere za igranje košarke. Nije lako, to je sigurno. Ali ovo je bila jedna od najboljih utakmica ove sezone, videti navijaèe, atmosferu... Mislim da kako je utakmica išla, moramo biti zadovoljni kako smo odigrali, igrali smo dobru košarku u prvom poluvremenu, ali ne dovoljno jako. Nismo izjednaèili Partizanov intenzeitet i nekoliko izgubljenih lopti, nekoliko situacija gde smo bili sporiji. Koštalo nas je osam poena, što je mnogo. U drugom poluvremenu smo bili bolji, igrali smo jaèe, odbrana je bila bolja. Izašli smo agresivno u 3/4 i preuzeli smo kontrolu utakmice. Odgovorili smo na sve što je Partizan igrao, pogodili smo i nekoliko teških šuteva

Šarunas Jasikevičus
Partizan je ubacio 30 poena u drugom poluvremenu, u prvom 44. Publika je bila ukljuèena u meè. Veoma važna pobeda Atmosfera je magièna. Verovatno jedna od najboljih atmosfera na svetu. Neverovatno. Dvadeset hiljada ljudi, zaista posebno
Nikola Mirotić posle utakmice
Velika pobeda. Igrali smo neverovatnu košarku, naroèito u drugom poluvremenu. Velika pobeda za nas. Oèekuju nas teške utakmice, još tr do kraja Veliko zadovoljstvo. Volim zemlju, grad, ljude. Volim da igram protiv Zvezde i Partizana. Nadam se da æu i narednih godina igrati protiv ovih klubova
40' Navijači
Partizan će izgbiti ovu utakmicu, ali atmosfera u Areni neverovatna. Cela hala stoji i navija kao da je početak utakmice. 80:87
39' Avramović
Laprovitola je zaradio svoje poene sa linije slobodnih bacanja.

Avramović se spetljao, ali uspeo brzo da se ispravi. 76:85
38' Teško
Teška situacija za domaćina, Mirotić ponovo iz ofanzivnog skoka rešava napad pored Ledeja. Željko Obradović će pokušati da digne svoje igrače. 73:83
37' Problemi
Izgubio je posed Egzum, slab izbor domaćih igrača za realizaciju, kao da se stegla ruka. 70:78
35' Dante
Bitna trojka Egzuma,

Laprovitola, za tri. Bio je dugo miran, a onda sada pogađa preko Lesorove ruke... 70:76
34' Veseli
Egzuma je Veseli poslao na crtu, ovaj pogađa oba puta. Odlična igra Australijanca protiv svog nekadašnjeg kluba i saigrača. Na parketu je po prvi put Trifunović, umesto Avramovića. 65:71
33' Tehnička
Bitni momenti, Mirotić je dobio tehničku zbog prigovora sudijama na suđenje! 63:66

Trojku je pogodio Mirotić posle tajm auta. 63:69
31' Aleksa
Avramović je ukrao loptu Laprovitoli i postiže lake poene. 60:66

Srdjan Stevanoviæ/Starsport

Pedja Milosavljevic/Starsport
30' Trojke
Prvo je van linije 6,75 bio precizan Nikola Mirotić, a na drugoj strani je istom merom uzvratio Kevin Panter. 58:66
29' Borba
Joanis Papapetru je poslao Nikolu Mirotića na liniju penala, u napadu Partizana, Dante Egzum je prvo promašio trojku, a onda mu se lopta odbila u ruke što mu je omogućilo da upiše nova dva poena. 58:66
28' Faul u napadu
Abrines je napravio faul u napadu nad Lesorom, a Šanl je na svojoj polovini napravio faul nad Danteom Egzumom koji je bio oba puta precizan sa linije penala. 53:61
27' Muči se Partizan
Samo četiri poena je postigao Partizan u ovoj četvrtini, veliki problemi u napadu za crno-bele. Barselona ima dvocifrenu prednost. Za Partizan nove poene postiže Panter 51:61
25' Panter ostao na parketu
Opet je brzao Kevin Panter i njije pogodio, onda je u odbrani posle sudara sa Mirotićem ostao na parketu, da bi lake poene postigao Nikola Mirotić. Brzao je i Alen Smailagić, i nije bio precizan, a onda je posle odluke sudija da svitraju faul nad Laprovitolom, usledila velika buka u Areni. 49:61
24' Uzvuče se Partizan
Dobio je Panter blokadu, ali se na pravom mestu nalazio Alen Smailagić koji je upisao dva poena. 49:55
23' Panter
Prve poene za Partizan u trećoj četvrtini je upisao Kevin Panter a novu trojku za Barsu je postigao Satoranski. 47:54
22' Loše je počelo
Tri napada zardom nije iskorstio Partizan, to je Barselona kaznila i posle trojke Abrinesa, gosti su na najvećoj prednosti. 45:51
21' Veseli
Iz pikenrola je Barselona poentirala i tako ponovo preuzela vođstvo, opet je lake poene imao Jan Veseli. 45:46

Novi rekord
Prema podacima u Areni je večeras prisutno 20.041 gledalaca.
20' Bitni poeni
Taman kad je trebalo, Kevin Panter je prekinuo seriju promašaja, sada je pogodio uz faul Abrinesa.

Šteta što je Higins uz dosta sreće pogodio ua tri, tako da na poluvremenu Partizan ima poen prednosti. 45:44
19' Mora strpljivije
NIje pogodio Zek Ledej, ali je srećom Laprovitola gazio liniju. Ali u sledećem napadu je faul u napadu napravio Alen Smailagić. Na drigoj strani je bio Higins precizan za dva 42:41.
18' Madar
Kakav poen Jama Madara uz veoma teške pozicije, ponovo Kevin Panter nije pogodio za dva, ali je to kaznio Laprovitola bio precizan za tri. Tajm-aut Obradovića. 42:39
17' Veseli
Nema izgleda odbrane od Jana Veselog koji je bio precizan za dva sa distance. Mnogo je zbrza napad Partizana Panter, koji je naskočio za dva, ali nije pogodio. Šteta što Partizan nije pgodio, pa je posle Ledej napravio faul nad Mirotićem, koji je bio oba puta precizan sa linije penala. 40:36
16' Minijatura Ledeja
Dva napada zaredom je Partizan iskoristio preko Zeka Ledeja, koji je iskoristio na njemu prepoznatljiv način, a da stvar bude još bolja to je da je Barsa izgbila novu loptu.

Vreme je bilo i da se Matijas Lesor upiše u listu stelaca, Partizan je na maksimalnih plus osam. 40:32
15' Dante
Bravo za Dantea Egzuma, koji je prvo odigrao sjajnu odbanu, a onda u napadu zaradio nove poene, koje postigao uz faul koje sudije nisu videle. 34:32
14' Reaguje Obradović
NIje Partizan iskoristio novi napad i priliku da dodatno pobegne gostima, ali na drugoj strani je Majk Tobi ostao sam i sa desnog elboua, bio precizan za tri poena. 32:30
13' Bomba Egzuma
Koja energija Partizana u drugoj deonici, na sve to je došla nova trojka Dantea Egzuma koji je dodatno zapalio navijače Partizana, pre toga nije Nikola Kalinić uspeo da pogodi. 32:27
11' Dve trojke
Dve trojke za Partizan, prvo je pogodio Dante Egzum, a onda i Alen Smailagić, nerešeno je u Areni, mnogo bolje ulaze u drugi period. 29:27

10' Izvukao se Partizan
Kalinić je lako prošao do koša, potom Partizan nije iskoristio svoj napad, da bi se na drugoj strani odlično odbranio, gde je Zek Ledej ukrao loptu. U napadu je Partizan bio polovičan sa linije penala.

U poslednjem napadu je Jokubaitis postigao poene, ali je posle gledanja snimka sudije poništile koš. 21:25
9' Papapetru precizan
Grk se digao i pogodio za dva, uspešno je startovao ovu utakmicu.Na jeftin način je Laprovitola iznudio penale od Ledeja, i bio precizan oba puta. 20:23
8' Penali
Zek Ledej je bio precizan sa linije penala, a onda je na drugoj strani Sertač Šanl upisao svoje nove poene. 18:21
7' Naneli
Dobra igra Partizana u odbrani, to je nagrađeno na drugoj strani, trojkom Džejmsa Nanelija. 16:19

Ponovo je Jan Veseli bio precizan za dva, već ima šest poena.
6' Laki poeni
Polovično je bio precizan Matijas Lesor sa linije penala, a onda je na drugoj strani Barsa ponovo bila precizna za dva. 11:15
5' Energija
Kako se bore košarkaši Partizana, bacaju se po parketu i zaslužuju sve pohvale. Sada je Naneli ukrao loptu Mirotiću, potom je iz novog napada Partizana, Kevin Panter postigao svoje nove poene.

Sa druge strane Jan Veseli je poentirao za Barsu, da bi to u sledećem napadu uradio i Tomaš Satoranski. 10:13
3' Madar
Sjajno se snašao Jam Madar koji je ukrao loptu gostima na tuđoj polovini i upisao nova dva poena. 6:9
2' Naneli
Prve poene za Partizan su postigli Madar i Naneli sa poludistance, odlično je u utakmicu ušao Laprovitola koji je pogodio novu trojku. 4:8
1' Mirotić
Prvi napad je Barsa iskoristiola preko Nikole Mirotića, a odma u sledećem je Nikolas Laprovitola kaznio izgubljenu loptu košarkaša Partizana i na svojoj desetoj utakmici zaredom pogodio makar jednu trojku. 0:5