<table class="score" cellpading="0" width="100%" cellspacing="0"> <tfoot> <tr> <td colspan="5"> 18:15, 22:21, 17:21, 28:22</td> </tr> </tfoot> <tbody> <tr class="county"> <td> </td> <td>BAR</td> <td> </td> <td>CZV</td> <td> </td> </tr> <tr class="number"> <td> </td> <td>85</td> <td>:</td> <td>79</td> <td> </td> </tr> </tbody> </table>

Dobro nam došli
Zajedno pratimo susret Crvene zvezde i Barselone koji se igra u Španiji. Meč počinje od 20 časova i 30 minuta.

EPA-EFE/Quique Garcia

Kraj utakmice
Zvezda je na kraju poražena sa 85:79
39' Drama
Jokubaitis pogodio iz otvorene pozicije za dva. VIldosa ne pogađa za tri. na drugoj strani Kalinić trojkom možda i lomi rezultat 83:76
38' Kampaco
Trojka Argentinca, Zvezda je na minus dva. 78:76
38' Kakav promašaj Lazarevića
Šta je promašio Lazarević koji iz idealne situacije nije pogodio, to je na drugoj strani kaznio Jokubaitis koji je pogodio uz faul. 78:73
37' Petrušev
Trojka Petruševa, Zvezda je i dalje u igri, potom krade loptu Kampaco, da bi onda Argentinac iznudio dva slobodna bacanja i oba pogodio 75:73
36' Nesportska
Jan Veseli je dobio nesportsku grešku, jer je udario Kampaca u glavu, tako da je Argentinac imao dva bacanja, i posle napad za Zvedu, iz kojeg je dobila nova bacanja Filipa Petruševa. 73:68
35' Veseli igra sjajno
Iz nemoguće pozicije je pogodio Jan Veseli i potvrdio tako svoju dobru partiju na ovom meču. 71:62
34' Ivanović
Prekida seriju Barselone Nikola Ivanović, novom trojkom. 68:62
33' Problemi
Nova trojka za Nikolu Mirotića, posle koje su sudije svirale tehnički Filipu Petruševu, zbog prigovora sudijama. 65:59

Veseli je izblokirao Mitrovića, potom poene upisuje Nikola Kalinić, serija Barselone od 8:0, novi tajm aut traži Ivanović. 68:59
32' Dobar napad
Lepo je Petrušev napravio livadu Vildosi koji je položio loptu u koš. 60:59

Na drugoj strani faul Petruševa nad Veselim, a Čeh koristi oba slobodna bacanja. 62:59
31' Nije dobro počelo
Veseli je pogodio uz faul, Ivanović je napravio ličnu grešku. Zvezda gubi loptu i nije dobro počela poslednji period utakmice.60:57
30' Izjednačenje
Stefan Marković je ukrao loptu Veselom, a na drugoj strani je Vildosa sa poludistance bio precizan i tako posle treće četvrtine, rezultat je izjednačen. Očekuje nas uzbuljiv poslednji period. 57:57
29' Tu je i Bentil
Bentil i Kampaco ponovo spuštaju razliku na samo dva poena minusa, Zvezda je u sjajnoj seriji. 57:55
27' I opet Fakundo
Treća trojka za Kampaca, Zvezda je na jedan posed od Barselone.

Šteta pa je u sledećem napadu istom merom uzvratio Nikolas Laprovitola. 53:48
26' Kampaco pogađa
Sjajna trojka Argentinca koji je posle koraka unazad pogodio novu trojku za Zvezdu. Crveno-beli igraju sjajnu odbrani, Laprovitola gubi loptu, i Jasikevičijus traži tajm aut. 50:45
25' Još jednom Marković
Nova trojka Stefana Markovića. Sam u uglu je bio plej Zvezde i lopta je kao kap ušla.

Sjajno je Mirotić ušao u drugo poluvreme, upisuje nove poene. 50:42
24' Kampaco
Posle tri minuta bez poena, Fakundo Kampaco pogađa za tri, ali već na drugoj strani Satoranski uzvraća istom merom. 48:39
23' Mirotić
Nova trojka za Barselonu, sada je pogodio Nikola Mirotić. Zvezda već dva minuta bez poena. 46:36
22' Nova trojka
Satoranski pogađa trojku, Zvezda nije iskorstila još jedan napad, Petrušev nije pogodio. 43:36
21' Počelo je drugo poluvreme
Zvezda nije iskoristila prvi napad, iako je ofanzivni skok imao Mitrović.

20' Petrušev
Filip Petrušev pogađa uz dodatno bacanje koje nažalost nije pogodio. Na drugoj strani Aleks Abrines ne može da promaši za tri, njegova četvrta trojka. 40:31

Stefan Marković pogađa trojku, poeni Mitrovića iz reketa, Jasikevičijus je veoma nervozan.

Zvezda na -4 posle prvog dela igre. 40:36
19' Veseli
Pogađa Veseli uz faul Martina, potom realizuje i dodatno slobodno bacanje. Novi tajm aut Ivanovića. 37:29
18' Ponovo Abrines
Treću trojku na utakmici je pogodio Aleks Abrines i tako vratio trojku Nikole Ivanovića. 34:29
17' Ivanović
Prva trojka Nikole Ivanovića smanjena je prednost Barselone 31:29
15' Vildosa greši
Jokubaitis je pobegao Vildosi, i da stvar bude još gora po Zvezdu, Litvanac je pogodio uz faul Argentinca, potom je realizovao i dodatno slobodno bacanje. 25:26

Mirotić je flouterom vratio prednost Barseloni 27:26
14' Petrušev
Fenomenalna asistencija Kampaca ka Petruševu koji zakucava i povećava prednost Zvezde.

Veseli je na drugoj strani pogodio za dva posle par ofanzivnih skokova. 22:25
13' Povećava se prednost
Mitrović je precizan oba puta sa penala i Zvezda je na plus tri. 20:23
12' Opet Kampaco
Veseli vraća Barsu u prednost, ali je na drugoj strani Kampaco pogodio posle prodora. 20:21
11' Mitrović
Sjajan roling i poeni Luke Mitrovića.

Vodi Zvezda, dobar pas Markovića ka Mitroviću koji beleži nove poene. 18:19
10' Kampaco
Prodor Kampaca, nije dobro ušao u utakmicu, ali kako vreme prolazi sve je bolji i bolji. Posle prve četvrtine na semaforu je 18:15 za Barselonu.
7' Mirotić u problemu
Drugu ličnu grešku pravi Nikola Mirotić poslao je Kampaca na liniju penala, argentinac je bio oba puta precizan. Barsa je izašla iz bonusa. 17:13
5' Barsa povećava prednost
Nova trojka Nikole Mirotića, Martin na drugoj strani ne dozvoljava da se Barsa odlepi. Nedostatak koncentracije u odbrani Zvezde, lako je zakucao Satoranski. 15:11
3' Malo poena
Prve poene za Zvezdu na utakmici je postigao Bentil sa linije penala, crveno-beli naredni napad nisu iskoristili, međutim tu seriju je prekinuo Luka Vilodosa, koji je pogodio uz faul.

Abrines je pogodio još jednu trojku, dok su svoje poene upisali i Šanli, kao i Mirotić. 10:7
2' Kampaco
Ponovo Kampaco nije bio precizan za tri, to na drugoj strani je pogodio Aleks Abrines. 3:0
1' Bez poena za Zvezdu
Nije pogodio Fakundo Kampaco za tri iz otvorene pozicije, ni Barselona nije bila uspešna u prvom minutu tako da je on prošao bez poena.
Počela je utakmica
Prvi napad imaju košarkaši Barselone
Sudije
Sudijska trojka na ovom meču će biti u sastavu Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Amit Balak
Stefan Lazarević:
Idemo u goste ekipi koja je po svemu opet kandidat za fajnal-for. U odliènoj su formi u poslednjih sedam-osam utakmica i to su pokazali. Moraæemo da se potrudimo da damo svoj maksimum, da im pariramo fizièki i vidimo gde nas to vodi. Specifièan je naèin na koji su se vezali neki porazi. Nije nam lako, ali tu smo da sa struènim štabom naðemo naèin da prebrodimo to. Niko nam ne može pomoæi, do nas samih. Nadam se da æemo prebroditi ovaj težak period

Duško Ivanović:
Izgubili smo dve utakmice na dva potpuno razlièita naèina. Normalno je da ti je teško i krvio kada izgubiš dva meèa, ali atmosfera je dobra. Bilo koja utakmica Evrolige, naroèito protiv ekipe kao što je Barselona, dovoljan je motiv da se utakmica odigra dobro
29. kolo: Barselona – Crvena zvezda
Košarkaši Crvene zvezde gostuju Barseloni u 29. kolu Evrolige.