26. kolo: Bajern Minhen – Crvena zvezda 87:80

<b>Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bajerna u Minhenu u meču 26. kola Evrolige sa 87:80</b>

(19:23, 22:15 , 11:18, 35:24)
  BAY   CZV
  87 : 80

39' Nokaut
Bajern nastavlja fantastičnu seriju14:0 i u poslednji minut ulazi sa prednošću 80:75
40' Trojka za kraj!
Neverovatno, Bavarci postižu trojku u poslednjoj sekundi i sa +7 imaju bolji međusobni skor
Kraj utakmice, poraz Zvezde
U poslednjem napadu je trojku pogodio Gifaj i Zvezda je izgubila utakmicu sa 87:80
38' Gubi Zvezda
Vildosa je promašio za tri, a to je na drugoj strani znao da iskoristi Fredi Gilespi koji je izjednačio rezultat, a u sledećem napadu je prednost Bavaraca vratio trojkom Kori Volden. 78:75
37' Zvezda u problemu
Prvo je posle promašaja Nedovića zakucao Gilespi, a onda još jedan neiskorišćen napad Zvezde i na drugoj strani Andreas Obst pogađa za tri. 73:75
36' Nedović dominira
Nemanja Nedović je glavni adut u napadu Zvezde. Bajern je u bonusu, a Nemanja je glavni čovek za prodore i da se iznudi faul rivala, to je i uradio i upisao je nove poene za svoj tim. 68:75
34' Slaba odbrana Zvezde
Loše košarkaši Zvezde brane Lučića, košarkap Bajerna je pogodio dve trojke i tako je smanjio prednost Zvezde na dva poseda. 66:71
32' Nedović
Trojka Nemanje Nedovića preko ruke, Zvezda ponovo na plus osam 56:64
31' Sjajna kontra Zvezde
Ukrao je loptu Nedović igračima Bajerna, povukao kontru, loptu je dodao do Kampaca koji je pogodio za tri i tako povećao prednost Zvezde na plus sedam 54:61
Kraj treće četvrtine
Gifaj je bio precizan sa linije penala, a na plus četiri za Zvezdu je vratio Luka Vildosa. 50:54

Martin je kao i njegov saigrač bio precizan sa linije penala, dok su se svi iznervirali kada je sudija Travicki svirao faul Lazareviću posle kojih je Vinston pogodio oba puta. 52:56
28' Lučić vraća Bajern
Trenutak loše igre Zvezde i to odmah koriste košarkaši Bajerna, prvo je pogodio Hanter, a onda i Lučić za tri i sada je prednost crveno-belih na četiri razlike. 48:52
26' Rampa Mitrovića
Kakav potez Luke Mitrovića koji je lupio rampu Gilespiju, šteta što Kampaco nije iskoristio momentum jer je promašio trojku. Gilespi je prekinuo šestominutni post Bajerna, a Filip Petrušev je upisao na drugoj strani upisao svoje nove poene. 43:50
25' Kampaco za dva
Nastavlja se dobra igra Zvezde u odbrani, jer Bajern i dalje nije postigao koš u ovoj četvrtini. Na drugj strani je Fakundo Kampaco upisao nove poene kojom se povećala prednost gostiju na 45:41
24' Petrušev
Pogodio je Filip Petrušev za tri posle sjajne akcije Crvene zvezde i sada crveno-beli ponovo imaju prednost. 41:43
23' Poeni Kampaca
Fakundo je sa linije penala postigao prve poene za Zvezdu u ovoj četvrtini. Pre toga je faul nad njim napravio Vinston. 41:40
21' Loš napad Zvezde
Kockala se Zvezda na početku drugog dela, cedila je napad do samog kraja, da bi onda Kampaco promašio trojku.

Ni u sledećem napadu nije bilo ništa bolje, tada je Nedović sam vodio loptu tokom celog napada, i onda na kraju promašio novu trojku. Posle dva minuta bez poena u trćoj četvrtini. 41:38
Trojka Lučića
Poluvreme u Minhenu
Gifaj je pogodio za dva preko Martina.

Potom je Kampaco izgubio loptu, da bi mu se na isti način revanširao Kasijus Vinston.

A prednost Bajerna je spustio Hasan Martin posle sjajne asistencije Fakunda Kampaca. 41:38
19' Tajm aut Trinkijeri
Pogodio je Hanter za dva ispod koša.

A na drugoj strani posle sjajne asistencije Vildose, trojku je pogodio Ognjen Dobrić sa svoje omiljene pozicije. 39:36
18' Krenulo u napadu
Posle trojke Vildose, pogodio je Luka i za dva, na to se nadovezala i trojka Lazarevića, Zvezda je uspela da se konsoliduje u napadu.

Bajern je imao dve izgubljene lopte i sada je četiri razlike za domaće 37:33.
16' Vildosa za tri
Prekida Argentinac seriju Bajerna, pogodio je trojku što je tek peti poen za Zvezdu u ovoj četvrtini.

Na drugoj strani je nerešiva enigma Kešijus Vinston koji je prvo pogodio za tri, a onda pogodio i za dva, tako da je već stigao do svog 16. poena na meču
14' Zvezda loša u napadu
Tri napada zaredom nisu iskoristili košarkaši Zvezde, promašio je Dobrić za tri, pa onda i Bentil ispod koša.

To je na drugoj strani znao da kazni Vinston koji je dva napada zaredom poentirao i sada Bavarci imaju najveću prednost na meču. 31:25
13' Petrušev polovičan
Srpski košarkaš je u dva napada zaredom stajao na liniju penala iz kojih je bio polovično uspešan, što je dovoljno da se prednost vrati na Zvezdinu stranu 25:23.
12' Serija Bajerna
Probio je lako prvu liniju odbrane Zvezde Vinston i potom lako položio loptu u koš.

Potom olako izgubljena lopta u napadu, što je rezultovalo da je na liniji slobodnih bacanja bio Nils GIfaj, koji je pogodio oba puta i sada je nerešeno. 23:23
11' Konsultacije sudija
Arbitri su se malo konsultovali oko koša Lučića, ali se na kraju nije ništa promenilo i ostaje trojka za Bajern
10' Kakva trojka Lučića!
Ostalo je 0,7 sekundi do kraja prve četvrtine i Vladimir Lučić iz okreta poentira! 19:23 kraj prve četvrtine
9' Napeto
Nik Vajler Beb ponovo pogađa sa distance, sada je trojkom doneo izjednačenje, 16:16

Petrušev! Izvukao je ličnu grešku Lučića i poentirao za novo vođstvo, 16.19, a onda stiže rampa Filipa Petruševa nad Vajlerom Bebom, pa je Hanter faulirao Kampaca. On pogađa oba bacanja za 16:21
7' Ivanović tajm-aut
Poentirao je Vladimir Lučić iz tranzicije, odlično čitanje igre i utrčavanje po centrali pa asistenciju Nika Vajlera Beba pretvara u lake poene za Bavarce, 11:10 opet vodi Bajern

To je bio znak Dušku Ivanoviću da pozove prvi tajm-aut

Kampaco za tri! Ostao je sam na levih 45 stepeni i kaznio lošu odbranu Bajerna. Ovo su njegovi prvi poeni u Zvezdinom dresu u Evroligi, 11:13
6' Trojka Nedovića
Sa centralne pozicije trojku pogađa Nemanja Nedović, 7:10 vodi Zvezda

Debitovao je i Fakundo Kampaco i ovo su njegovi prvi minuti u crveno-belom dresu

Nik Vajler Beb koristi "rupu" u zvezdinoj odbrani i slabu reakciju Filipa Petruševa pa pogađa sa polu distance i smanjuje na 9:10
5' Bajern muči Zvezdu
Sada su domaći poentirali posle tri ofanzivna skoka, naterao je Trinkijeri taktikom da se sve preuzima i time stvorio prednost, 7:5

Nedović potom dobija dva slobodna bacanja i pogađa oba, 7:7
3' Vildosa!
Još jedan slabiji početak za Zvezdu i nekoliko tromih poseda... ovaj je bio na izmaku i Luka Vildosa sa devet metara pogađa trojku uz zvuk sirene, 3:3

Kasijus Vinston je potom rešio 1 na 1 situaciju i položio za novo vođstvo Bajerna, 5:3
1' Počela je utakmica
Prvi posed ima Bajern, a atmosfera je kao da je Zvezda domaćin. Bonga je promašio prvi šut, skok kontroliše Kuzmić pa Dobrićev veliki promašaj na ziceru da bi Kasijus Vinston to kaznio trojkom, 3:0
Startne petorke:
Crvena zvezda: Luka Vildosa, Ognjen Dobrić, Stefan Lazarevic, Ben Bentil, Ognjen Kuzmić

Bajern Minhen: Kasijus Vinston, Andreas Obst, Isak Bonga, Niklas Vimberg, Fredi Gilspi
Utakmica uskoro počinje
Sve je spremno za spektakl u Audi Domu, hala je odavno rasprodata pa se očekuje velika podrška za beogrdske crveno-bele
Ovako je bilo u prvom meču u Beogradu:

EPA/PHILIPP GUELLAND
Vladimri Lučić:
Posle poraza od Albe, Zvezdi je svaka utakmica 'pobedi ili umri'. Igraèi Zvezde se neæe oseæati kao gosti u Minhenu, jer æe imati kao i Partizan, veliku podršku navijaèa. Radujem se takvoj atmosferi i verujem da možemo da slavimo. Ovo je kao roðenom Beograðaninu poseban meè za mene. Tako je od detinjstva, tako æe biti do kraja karijere

Pedja Milosavljevic/Starsport
Andrea Trinkijeri
Baš me briga. Crvena zvezda je uvek Crvena zvezda. Oni imaju jednu od najintrigantnijih bekovskih linija u Evroligi. Kampaco, Vildoza, Nedoviæ. Ne znam koliko timova bi mogli da sastave ovakvu bekovsku liniju zajedno. Ali, mi nismo „na sniženju“. Igraæemo najjaèe što možemo

Starsport
Duško Ivanović:
Bajern je borben tim, ima igraèe koji su polivalentni. Napadaju niski post, igraju pik-end-rol, igraju izuzetno brzo. Sada poèinje devet finala za nas. Biæemo jaèi za Fakunda, imamo igraèa više, ali u suštini sve je isto. Pokazali smo da možemo da pobedimo svakoga kada smo fokusirani i èvrsti u odbrani. Moramo da verujemo u ono što radimo i to je ono što nas èini dobrom ekipom