15. kolo: Fenerbahče – Partizan 72:73

Košarkaši Partizana pobedili su Fenerbahče rezultatom 73:72 u Istanbulu u 15. kolu Evrolige.

(19:16, 18:17, 20:18, 15:22)
  FEN   PAR
  72 : 73

KRAJ
PARTIZAN JE POBEDIO FENERBAHČE U ISTANBULU
40' Sve staje u ovaj minut
Papapetru faulira Devina Bukera, grčkom reprezentativcu je ovo drugi faul tek, a pred ulazak u poslednji minut Fener ulazi sa 72:70

Ledej ulazi u gužvu i promašuje zicer pa Papapetru hvata ofanzivni skok i iz te akcije je Dajšon Pjer faulirao Aleksu Avramovića.

Prvo slobodno bacanje je on pogodio,a onda i drugo 72:72.

Odbranio se Partizan! Vilbekin nije pogodio i ide kontra napad, pa Vilbekin faulira Avramovića na tri sekunde pre kraja!

Avramović je promašio prvo slobodno bacanje, a drugo pogodio, 73:73 na 3,5 sekundi i Itudis ide po tajm-aut. Ako se Partizab odbrani pobedio je !

Mahmutoglu gubi loptu, pa fauliran je Papapetru i on promašuje oba bacanja, a Panter hvata ofanzivni skok i Partizan je pobedio!!!
39' Poslednja dva minuta
Zek Ledej pogađa težak šut preko ruke sa polu distance, da bi potom Papapetru izblokirao Bukera na obruču i poklonio Partizanu posed, a Zek Ledej poentira za 70:70 na 1:23 do kraja meča

Ne može bez drame!
38' Opet drama
Da vidimo koliko može Partizan u Istanbulu.

Iskorišćen je poslednji mali faul pred ulazak u finalna dva minuta, a to je bio peti faul Dantea Egzuma i za njega je ovaj meč završen.

Potom i Lesor pravi faul na izvođenju da bi Devin Buker pogodio oba bacanja, 70:66 i tajm-aut zove Željko Obradović
37' Naneli pogađa, kraj za Džekirija
Bitan šut za Partizan je pogodio Naneli i doneo izjednačenje 64:64

Najdžel Hejs Dejvis se potom odlično snalazi i ponovo vodi Fener 66:64

Toni Džekiri pravi petu ličnu grešku i za njega je ovaj meč završen
35' Trojka! Partizan vodi
Janis Papapetru sa desnih 45 stepeni preko ruke pogađa trojku za 59:60 i vođstvo Partizana nakon dvocifrenog zaostatka. Bila je ovo prva trojka Partizana u drugom poluvremenu, a onda slede laki poeni Kalatesa i novo vođstvo Fenerbahčea.

Videli smo u narednom posedu Lesora koji se dobro snalazi u reketu i vraća prednost, 61:62

Da bi Ledej faulirao Hejsa Dejvisa za tri slobodna bacanja
34' Samo je koš razlike
Nakon prodora Egzuma, pa onda i lakih poena Lesora iz reketa, Partizan prilazi na samo dva poena zaostatka, 59:57 je trenutni rezultat
32' Opet problemi
Posle Tonija Džekirija je i Devin Buker napravio četvrti faul, sada je ličnom greškom u napadu nad Egzumom to uradio. Potom Partizan preko Lesora dolazi do novih poena, 57:53
31' Počela je četvrta četvrtina
Papapetru je sačekao da Buker padne, pa promašio šut za dva. Na drugoj strani Gudurić nije bio precizan, pa mrtva lopta za koju skaču Lesor i Edvards
30' Poslednji minut
Izvukao se Partizan nakon nove loše odbrane i umalo primljene trojke Gudurića, da bi Aleksa Avramović iznudio još dva slobodna bacanja nakon faula Karsena Edvardsa.

Pogodio je samo jedno, pa onda dopušta Partizan dva uzastopna ofanzivna skoka da bi Gudurić pogodio preko ruke i to je bio njegov prvi šut iz igre koji je pretvoren u poene.

Poslednji napad u četvrtini je imao Partizan i Dante Egzum je fauliran od strane Devina Bukera kome je to treći faul.

Egzum pogađa oba slobodna bacanja, a onda Edvards gazi aut liniju i gubi loptu na 3,2 sekunde pre kraja. Neverovatno...
27' Bitni poeni
Kevin Panter u završnici napada šutira preko ruke i pogađa veoma važne poene za Partizan koji ponovo ostaje na jednocifrenom zaostatku, 51:44 je rezultat u korist Fenerbahčea
25' Dvocifrena prednost, debituje Avramović
Po prvi put na meču Fenerbahče ima dvocifreno vođstvo, 47:37 nakon leak outa Dajšona Pjera i lakih poena na obruču.

Potom Madar iznuđuje dva slobodna bacanja, pa promašuje prvo, 47:38

Aleksa Avramović je po prvi put u sezoni večeras na parketu.
23' Vilbekin kaznio Partizan
Propuštena šansa za propuštenom šansom i onda kazna. Prvo je Partizan ispustio 5 na 3 kontru,a onda dobio trojku od Skotija Vilbekina, 45:37
22' Problem za Fener
Četvrti faul Tonija Džekirija... Faulirao je Zeka Ledeja, pa sada Džekirija menja Devin Buker
21' Počela je treća četvrtina
Prvi posed ima Fenerbahče, pa posle hedge-a u kom je glavni igrač bio Smailagić domaćin gubi loptu po sedmi put i poklanja posed Partizanu. Jam Madar koristi lošu komunikaciju i ubacuje polu distancu, 37:35

Nik Kalates uzvraća na drugoj strani, pa Smailagić zakucava 40:37
20' Poslednji minut
Anđušić je napao Mahmutoglua i promašio šut iz ukrštenog koraka, da bi se crno-beli potom odbranili i Janis Papapetru iz identičnog prodora promašuje ceo koš.
18' Drži se Partizan
Nakon sjajne akcije i poena Bukera je na drugoj strani iz solo prodora pogodio Kevin Panter, 29:31 vode crno-beli i dalje

Potom Dajšon Pjer ostaje sam, pa pogađa trojku 32:31

Onda Kevin Panter bez problema poentira, a samim tim i vraća vođstvo Partizanu 32:33 da bi Melih Mahmutoglu pogodio novu trojku, 35:33
16' Tehnička
Poenima Janisa Papapetrua rezultat je 27:26 u korist Fenerbahčea. Mali broj poena u Istanbulu, pogotovo kada pogledamo da su to dva tima od kojih smo navikli "rafalnu paljbu"

Fauliran je Matijas Lesor, "skočila" je publika u hali pa i trener Itudis i klupa nakon nezdovoljstva zbog odluke, pa sudije dosuđuju tehničku grešku.

Anđušić dodatno bacanje pogađa, opet je nerešeno 27:27

Lesor pogađa samo jedno, pa onda nove tenzije u hali. Faul u napadu je Sreten Radović dosudio Skotiju Vilbekinu, 27:28 vodi Partizan
13' Prva trojka Fenera
Pogodio je Lesor oba bacanja za 19:23, a onda se pojavio Skoti Vilbekin i pogodio prvu trojku za domaći tim večeras, 22:23

Partizan u problemu. NIk Kalates pogađa uz faul, 24:24, ali to i nije problematično koliko jeste stanje Dantea Egzuma koji je upravo napravio treću ličnu grešku
12' Vodi Partizan
Nakon dobre odbrane krenuo je Panter u kontra napad i izvukao faul Vilbekina za dva slobodna bacanja pa pogodio oba za 19:21

Potom se sjajno snašao Papapetru i Panterov promašaj uhvatio, pa Lesor izvlači faul za još slobodnih bacanja.

Itudis zove tajm-aut jer njegov tim još uvek nije postigao poen u drugoj četvrtini
11' Izjednačenje
Zanimljiva akcija Partizana, iskreiran je mismeč i onda pri skupljanju odbrane ostaje sam Jam Madar na 45 stepeni, Papapetru mu vraća loptu i on pogađa za 19:19
10' Ispunjen bonus – nesportska
Partizan je ukrao loptu, ali je pre toga Lesor napravio faul i biće to slobodna bacanja za Dajšona Pjera koji je umalo častio Partizan izgubljenom loptom ispod koša i lakim poenima.

Svoja bacanja je pogodio polovično 17:12

Madar je krenuo u kontru, pa ga je Devin Buker povukao sa leđa i dosuđena je nesportska lična greška. On je pogodio oba slobodna bacanja i sada je lopta za crno-bele, 17:14

Potom pogađa Anđušić, a onda Metečan Birsen zakucava, 19:16 kraj prve četvrtine
8' Opet +6
Toni Džekiri iz skraćenog kornera pogađa dvojku i to nakon promašaja Pantera za tri poena, da bi Panter ponovo promašio trojku, ali je i Edvards promašio.

Za sada niko nije pogodio šut za tri. Evo prve trojke. Džejms Naneli, 14:11
5' Odlepljuje se Fener
Dajšon Pjer pravi probleme na niskom postu, pa lakim poenima domaći tim stiže do 8:2

Potom je Smailagić bio dobar i pogodio za 8:4
3' Upisao se Partizan
Odlična odbrana Smailagića koji krade loptu pa u tranziciji Egzum polaže, 2:2

Potom opet Smailagić krade loptu, ali na drugoj strani ne pogađa šut za tri poena, ostaje nerešen rezultat.
1' Počela je utakmica
Prvi posed je za ekipu Partizana, a Džekiri je zaustavio Smailagića i nema poena za crno-bele.

Smailagić na drugoj strani faulira Vilbekina na iskakanju i to je prva lična greška na ovoj utakmici. Nije ni Fener pogodio, dobro je Trifunović branio Vilbekina.

Partizan potom gubi loptu, ali sprečava kontru, da bi Pjer ukrštenim korakom preko Nanelija postiže prve poene, 2:0
Startne petorke
Partizan: Egzum, Naneli, Trifunović, Ledej, Smailagić

Fenerbahče: Vilbekin, Kalates, Hejs, Pjer, Džekiri
Sjajni Lesor
Statistika kaže da je najbolji skakač Evroligem ima 12,8 poena i 21,6 indeksnih poena u proseku i jedan je od najboljih centara, ali i igrača Evrolige ove sezone
Malo statistike
Fenerbahce prosečno postiže 84,4 poena po utakmici, a jednu decimalu manje ubacuju košarkaši Partizana protivnicima po meču. Naravno da je to i te kako bitna stavka, ali poučeni prethodnim iskustvima odbrana će biti ta koja će prelomiti ovakvu utakmicu.

Tim iz Istanbula u visokim procentima šutira i za dva i za tri poena, a ogroman procenat pogođenih šuteva dolazi iz preko 20 asistencija prosečno po utakmici. To dovoljno govori o napadačkoj širini i protoku lopte na protivničkoj polovini parketa.

Biće dosta bitno prilagođavanje u odbrani, jer će Nik Kalates, Mahmutoglu, Gudurić, Edvards i ostali znati kako da kazne iskakanje i pomenutu agresivnu odbranu. Olakšavajuća okolnost je što nema Motlija, Džekiri je najavljen da je u rosteru iako je rečeno da je operisan, pa ćemo videti kako će se novajlija Adetokumbo i "lažni" centar Buker snaći u toj ulozi
Spreman je Vilbekin
Spreman je i Bogdan Bogdanović

Dimitris Itudis
Trenutno smo u lošoj situaciji. Nažalost, u poslednjih nekoliko utakmica nismo uspeli da odigramo na nivou na kom smo želeli. Trebalo bi da vratimo našu igru na nivo koji zahteva ovo takmièenje.Susreæemo se sa fizièki snažnom, atletskom i efektivnom ekipom i u napadu i u odbrani. Znamo da æe ovde doæi motivisani. U prošlom kolu su savladali Anadolu Efes. Mi smo nažalost izgubili sve naše utakmice. Moramo poèeti ponovo da pobeðujemo

Željko Obradović
Fenerbahèe je se nalazi medju najboljim timovima u ovom delu Evrolige. Imaju i oni odredjene probleme kada su u pitanju povredjeni igraèi, ali to apsolutno ne umanjuje ulogu favorita Fenerbahèea na ovom meèu. Igramo na njihovom terenu i mislim da nas oèekuje veoma teška utakmica