Ekipni sportovi

Ponedeljak, 18.10.2021.

08:52

NFL u punom sjaju – produžeci i dramatičan rasplet u Bostonu i Pitsburgu VIDEO

Odigran je najveći broj utakmica 6. kola NFL-a u kojima su čak tri meča rešena posle produžetaka.

Izvor: SS

Autor: SS

U udarnom terminu Pitsburg Stilersi su dočekali Sijetl Sihokse za koje nije nastupio kvoterbek Rasel Vilson zbog preloma i operacije prsta.

Zamenio ga je Džino Smit i uspeo da donese dramu na "Hajns fildu", možda čak van svih očekivanja.

Sijetl je oslabljen bio u egalu sa PItsburgom i uspeo je u samoj završnici da dođe do izjednačenja i ulaska u produžetak.

Potom se i odbranio i krenuo u napad na fild gol kojim bi pobedio, ali se tada pojavio najbolji defanzivac Stilersa Ti Džej Vat.

Izbio je loptu Smitu prilikom trčanja, isforsirao fambl i doneo novi napad Pitsburgu u "crvenoj zoni".

To je iskoristio Kris Bosvel i pogodio fild gol sa male udaljenosti za trijumf "čeličnih".

Takođe velika drama bila je u meču Nju Ingland Patriota i Dalas Kaubojsa koji su, takođe u produžetku, odneli pobedu rezultatom 35:29.

Prethodno je viđeno puno preokreta, posebno u završnih nekoliko minuta regularnog dela, počev od defanzivnog tačdauna Digsa, pa bačenog tačdauna Džonsa za Borna i potom uspešno pogođenog fild gola Grega Zurlajna za izjednačenje.

U dodatnih 10 minuta Dalas je dobio loptu i Dak Preskot je proigrao Si Džej Lemba za pobedu "kauboja".

Minesota je u još jednoj drami i opet posle produžetaka udobila Karolinu rezultatom 34:28.

Ponovo nije bilo Kristijana Mekefrija u timu Karoline, ali su Pantersi ipak uspeli da u poslednjem minutu dođu do tačdauna i pretvaranja za dva poena.

No, u Vajkingsi su imali sreće da dobiju prvi napad kod podbacivanja novčića i Kirk Kazins je proigravanjem Ki Džej Osborna odveo svoj tim do treće pobede u sezonu.

U istoj diviziji gde je i Minesota, Grin Bej je dobio još jedan divizijski derbi, ovog puta protiv Čikago Bersa – 24:14.

Ponovo je briljirao Eron Rodžers koji je navijačima Čikaga poručio da "ih i dalje poseduje" i sam sebi je stavio šampionski pojas posle tačdauna četiri minuta pre kraja kojim je rešena utakmica.