3:6, 4:6, 0:4 – Đoković u velikoj seriji
Osvojio je 20 od poslednja 22 odigrana poena.

Baena više ne pruža ni izbliza približan otpor kao u prva dva seta.
3:6, 4:6, 0:2 – Đoković je osvojio 12 poena za redom
Tri gema bez izgubljenog poena donose velika dva seta i dva gema prednosti.

Nadamo se da je to početak kraja ovog susreta i da se on neće previše odužiti.
3:6, 4:6, 0:1 – Novak odmah pravi brejk
Kao da je video koliko ima sati, a to je 23 minuta posle ponoći po lokalnom vremenu, te je ubrzao ritam.

Istini za volju, za očekivati je i da Španac konačno popusti.
3:6, 4:6 – bravo, majstore!
Đoković osvaja drugi set sačuvavši još jednom svoj servis gem.

Rezultatski prilično teško, ali je vrlo važno što Đoković sa uspehom rešava probleme koje mu španski teniser postavlja sa druge strane mreže.
3:6, 4:5 – Baena ostaje u drugom setu
Prilično lako je smanjio zaostatak, ali znajući Đokovića, on je mislima bio već u narednom servis gemu u kom bi mogao da povede sa 2:0 u setovima.
3:6, 3:5 – savršen način da se potvrdi brejk
Sigurno, samouvereno, dominantno.

Đoković je na korak od osvajanja drugog seta.
3:6, 3:4 – sada nije propuštena šansa – brejk!
U pravi čas!

Đoković je izvršio veliki pritisak na servis Baene, poslao mu nekoliko neodbranjivih riterna i na kraju uspeo da ga slomi.

Nadamo se ne samo u ovom gemu, nego i drugom setu, pa i celom meču.

Sledi važan servis gem sa novim lopticama.

3:6, 3:3 – prijaće ovo Novaku
Lagan servis gem sa sjajnim forhend vinerom za kraj.

Možda je prava prilika da se sada napadne brejk.
3:6, 3:2 – sada obrnuta situacija
U ovom gemu Đoković je imao izjednačenje i priliku da oduzme servis rivalu, ali je grešio, bio previše nervozan i to jasno pokazao.

Nekoliko puta se obraćao svom boksu i besno reagovao u međusobnoj komunikaciji sa njima.

Baena i dalje ima prednost u drugom setu.
3:6, 2:2 – težak, ali važan gem za Novaka
Još jednom je izjednačio u gemovima, iako je Baena stigao do 40:40.
Razlika u forhendima između Nadala i Đokovića
Statistika je tokom Đokovićevog meča objavila da njegovi udarci su mnogo ravniji, za razliku od Nadala koji dodaje mnogo spina u svoje forhende.

Nije nešto što nismo ranije znali, ali je svakako interesantna statistika u brojkama.

3:6, 2:1 – Baena čuva prednost
Odlični servisi za sada neuhvatljivi za Đokovića u drugom setu.
3:6, 1:1 – izjednačenje
Dva asa je u ovom gemu odservirao Đoković.

Ali, i Karbaljes Baena igra zaista sjajno i pruža veliki otpor najboljem srpskom teniseru.
3:6, 1:0 – imao je Novak brejk priliku
Ali, Baena ju je ponovo spasao fantastičnim servisom.

Potom je vezao Španac još dva dobra poena i poveo je u drugom setu.

Đoković je otišao ka klupi i nezadovoljno vrteo glavom.
3:6 – Đoković osvaja prvi set!
I deluje da pojačava tempo i ritam koji Španac, čini se, sve teže može da isprati.

Vrlo važno je bilo da Novak krene sa dobijenim setom posle dve godine pauze od mečeva u Melburnu.
3:5 – Baena je još uvek u igri
Dobio je servis gem, ali sada će Đoković servirati za osvajanje prvog seta.
2:5 – potvrđen brejk
Novak ide krupnim koracima ka osvajanju prvog seta.
2:4 – evo brejka Đokovića!
I to bez izgubljenog poena!

Pravi trenutak da se slomi otpor rivala u prvom setu.
Neobična situacija između gemova
Novak je tražio od sudije da hitno ode u toalet, a ona mu najpre dala dozvolu, da bi potom zapretila da mora da se vrati za 30 sekundi.

Srećom, Srbin je uspeo da se vrati u tom periodu, pa će bez većih problema nastaviti susret.
Srpske zastave dominiraju tribinama

Servisi spasli Đokovića

2:3 – Uh! Đoković spasao tri brejk lopte...
Namučio se Novak u najdužem gemu dosadašnjeg toka susreta.

Imao je Španac tri brejk prilike, ali ih je Đoković spasao dobrim servisima.

I dalje ima prednost na svojoj strani.

2:2 – Đoković imao brejk šansu, Španac se izvukao
Posle sjajna tri servisa Karbaljes Baene, Đoković je imao izvanredan ritern, potom i forhend za 40:30, a onda je Španac promašio smeč i došli smo do izjednačenja.

Popustio je pod pritiskom, bekhend poslao u aut i Srbin je dobio na poklon prvu brejk loptu.

Ali, na as servis Baene Đoković je uzvratio poklonjenim autom i Španac je uspeo da se izvuče
Kreće meč!
Novak Đoković je dobio podbacivanje novčića i izabrao da prvi servira.
Velike ovacije za Novaka Đokovića
Prilikom ulaska na Rod Lejver arenu posle dve godine srpski as je dobio velike ovacije publike!

"Ole, Nole!", skandiralo se sa tribina.

Spektakularan doček!
Objavljeno je da će Novak i Roberto krenuti u 12.45
Tada će početi njihov susret prvog kola.
Pune se tribine Rod Lejver arene srpskim zastavama:

Konačno kraj – sledi Đokovićev meč!
Ons Žabur je savladala Tamaru Zidanšek u tri seta rezultatom 2:1 (7:6, 4:6, 6:1).

Napokon na terenu možemo da očekujemo Srbina i Španca.
Žabur privodi meč kraju

Žabur ima dupli brejk
Vodi sa 4:1 u trećem setu, igra Zidanšek se raspala i taj meč je konačno blizu kraja.

Svi nestrpljivo čekamo Novaka Đokovića na terenu.
Srpski navijači su spremni:

Đokovićevom čekanju nema kraja!
Tamara Zidanšek je dobila drugi set rezultatom 6:4 i igraće se treći set u njenom poprilično neizvesnom meču protiv Ons Žabur.

Uz to, Slovenka je posle izjednačenja zatražila odlazak u svlačionicu, pa će se još sačekati na početka odlučujućeg seta.

Novak Đoković i Roberto Karbaljes Baena su "na iglama" i njihovom čekanju još uvek nema kraja.
Potom je sa osmehom potpisivao autograme navijačima:
Đoković je trenirao tokom dana, sa zavojem oko zadnje lože:
Đoković se poprilično načekao tokom celodnevnog programa
Iako prekidi zbog sunca, a onda i jakog pljuska u Melburnu nisu uticali na mečeve na Rod Lejver areni, Novak Đoković se poprilično načekao.

I još uvek čeka.

Najveći "krivci" za to su Mateo Beretini i Endi Mari koji su igrali meč u pet setova i završen je u super-tajbrejku posle rezultata 2:2 i 6:6.

Potom su Tamara Zidanšek i Ons Žabur nenadano "ušle" u noćni program i vojevale su veliku bitku u prvom setu, takođe rešenom u dugačkom 13. gemu.

Njihov meč još uvek traje, a tek onda će na teren Đoković i Karlos Baenja.

Gotovo izvesno ne pre 12.00 po srpskom, što je duboko veče po lokalnom vremenu.
  3:6, 4:6, 0:6

AO, 1. kolo: SET GEM
Karbaljes Baena 0
Đoković 3
Đoković čeka kraj duela Zidanšek – Žabur
Posle velike borbe i 68 minuta igre u prvom setu, Tunišanka je dobila prvi set u taj brejku sa 10:8.